CiviCRM (Wikipedie) bylo vydáno v nové verzi 6.14.0. Podrobnosti o nových funkcích a opravách najdete na release stránce. CiviCRM je robustní open-source CRM systém navržený speciálně pro neziskové organizace, spolky a občanské iniciativy. Projekt je napsán v jazyce PHP a licencován pod GNU Affero General Public License (AGPLv3). Český překlad má nyní 45 % přeložených řetězců a přibližuje se milníku 50 %. Potřebujeme vaši pomoc, abychom se dostali dál. Pokud máte chuť přispět překladem nebo korekturou, přidejte se na platformu Transifex.
Další lokální zranitelností Linuxu je ssh-keysign-pwn. Uživatel si může přečíst obsah souborů, ke kterým má právo ke čtení pouze root, například soubory s SSH klíči nebo /etc/shadow. V upstreamu již opraveno [oss-security mailing list].
Singularity (YouTube) je nejnovější otevřený film od Blender Studia. Jedná se o jejich první 4K HDR film.
Vyšla hra Život Není Krásný: Poslední Exekuce (Steam, ProtonDB). Kreslená point & click adventura ze staré školy plná černého humoru a nekorektního násilí. Vžijte se do role zpustlého exekutora Vladimíra Brehowského a projděte s ním jeho poslední pracovní den. Hra volně navazuje na sérii Život Není Krásný.
Společnost Red Hat představila Fedora Hummingbird, tj. linuxovou distribuci s nativním kontejnerovým designem určenou pro vývojáře využívající AI agenty.
Hru The Legend of Zelda: Twilight Princess od společnosti Nintendo si lze nově díky projektu Dusklight (původně Dusk) a reverznímu inženýrství zahrát i na počítačích a mobilních zařízeních. Vyžadována je kopie původní hry (textury, modely, hudba, zvukové efekty, …). Ukázka na YouTube. Projekt byl zahájen v srpnu 2020.
Byla vydána nová major verze 29.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Detailní přehled novinek na GitHubu.
Po zranitelnostech Copy Fail a Dirty Frag přichází zranitelnost Fragnesia. Další lokální eskalace práv na Linuxu. Zatím v upstreamu neopravena. Přiřazeno ji bylo CVE-2026-46300.
Sovereign Tech Agency (Wikipedie) prostřednictvím svého fondu Sovereign Tech Fund podpoří KDE částkou 1 285 200 eur.
Google na včerejší akci The Android Show | I/O Edition 2026 (YouTube) představil celou řadu novinek: Gemini Intelligence, notebooky Googlebook, novou generaci Android Auto, …
Tiskni
Sdílej:
Za chyby se plati (a v tomto pripade nekolikanasobne).
Kokot? Nic blbého neříkal, ...nic blbého? a co o těch čtyřech workstation, jak bylo výše předhozeno? /me smells yet another troll
Troll = někdo, kdo má jiný názor? Je vidět, že jste tu fakt smečka paranoidních kriplů s mindrákem. A ano, já jsem opravdu troll, bububu, držky.Sbohem :).
Troll = někdo, kdo má jiný názor? Je vidět, že jste tu fakt smečka paranoidních kriplů s mindrákem. A ano, já jsem opravdu troll, bububu, držky.Lol, sice formulováno přisprostle a dost urážlivě, ale zase to má takový svěží švih :)
Nosil si s sebou dva flashdisky a instalované licence zjišťoval freeware programem Magical Jelly Bean KeyFinder. Ano správně, používal nějaký uzavřený prográmek stažený odněkud z internetu pro pořizování důkazů.Já chci taky instalovat backdoory! Btw. jak se řeší, když má firma všechno šifrované?
. Hmmm útočný firewall to je jak v Ghost in the shell 2.
Útočný firewall by možno bol opodstatnený v situáciach kde je potrebné chrániť veľmi citlivé data.
Dej v Ghost In The Shell sa odohráva v Japonsku a v budúcnosti. Inými slovami sci-fi.
Neviem či by niekomu pomohol takýto firewall niečo skrzť v naších zemepisných šírkach.
Při kontaktu s chlupatýma jsou veškerá data citlivá.+1, to jde do fortun
Mimochodem, snažil jsem se ti odpovědět-poděkovat za mail, ale někde je chyba a nejde to, nevim, jestli u mě nebo u tebe (u ostatních nemám problém):
Recipients caused following error:
5.1.1 <tvuj@mail> User unknown; rejecting (tvuj@mail)
Délku řízení ovlivnila hlavně procesní aktivita účastníků," říká tisková mluvčí Městského soudu v Praze Martina Lhotáková.Rozumím, podle toho receptu by se Oracle vs. Google soudil asi do roku 2111. A neúspěšný kandidát na ústavního soudce soudruh lempl Sváček tam tomu bordelu bude nadále šéfovat a vše je v pořádku.
Páč si to lemplové v Datartech a Elektroworldech fotili a pak ty čísla používali pro svý widle warforum edition 
v clanku bolo, ze zo zaveru vysetrovania BSA vycislila pokutu - WTF ?!!No já bych se už ošíval u neznámé flashky se softem z netu.