Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tak se mi ozvali šéfíci ze Stickfish, ať prý poradím, jak by asi uživatelé Abíčka reagovali na zvýhodněnou nabídku server-hostingu. Prý na dobrém stroji (copak já se v tom vyznám, já jsem tu přes pravopisné chyby...) a za lepší cenu než pro ostatní klienty. Řekl jsem, že nevím. A taky jsem řekl, že mi to sice připadá fajn, ale nějakou extra odezvu bych nečekal...
Jenže - co já vím? Možná kecám blbosti. A tak se ptám... brali byste to jako zajímavou službu, kdyby Stickfish umožnila uživatelům Abíčka hosting na dedikovaných serverech s výraznou slevou? No, kdyby se to bralo prostě jako sleva kvůli tomu, že je to "v rodině", tak by to vlastně asi pro někoho zajímavé být mohlo.
Jsem to ale v hloupé situaci... Na jednu stranu to musí vypadat, že jak jde o uživatele Abíčka, tak všechno vím, všechno znám. A na druhou stranu se musím tvářit, že to těm ve Stickfish zase moc nežeru, aby se uživatelé Abíčka nenaštvali a nezačali povídat, jak to jde s tím Abíčkem z kopce, že je to tu samá reklama... No nic, tak to neberte jako reklamu, ale jako snahu zjistit, jestli byste o zavedení něčeho takového měli zájem... Už radši mlčím, tady jsou údaje:
A to za 999,- měsíčně (bez DPH).
Tiskni
Sdílej:
Jasně, jedině Microsoft Windows 2008 Enterprise Server.Jojo, 99% MCP doporucuje Windows. Jinak za tuto cenu se jiz nevyplati kupovat nejaky vlastni zelezo. Jen to omezeni 50GB mi nevyhovuje.
Sice nevím, jestli v ceně náhodou není zahrnuta i nějaká konektivitaEh, to cteni je fakt problem, co? :-P
# 100Mbit/s konektivita
# jedna IP adresa/50GB měsíčně
Hommingberger Gepardenforelle???