Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Dneska mi teda zrovna moc přáno není. Chtěl jsem si udělat druhého Ježíška ale jediné co z toho mám je blbá nálada.
Ve středu jsem si na CzechComputeru objednal externí disk, mooooc jsem se těšil na přestěhování hudby, filmů a dalších ptákovin na tohohle nového miláška, chtěl jsem na svém stávajícím interním SATA disku z uvolněného místa udělat hezkého fleka pro FreeBSD a trochu si hrát.
Ale nezadařilo se ... Tajně jsem doufal, že vytoužený balíček s miláškem příjde do konce týdne, podařilo se... ( taky máte rádi ten pocit když si pro něco takového jdete, když si to nesete domů a rozbalujete ?) Sice kolem vyzvedávání balíku bylo docela hodně srandy, ráno mě Česká Pošta nezastihla, takže jsem musel podniknout vzrušující cestu po poštách v okolních vesnicích, kde že ten balík teda je .. No nic, o půl čtvrté jsem si ho hrdě nesl domů. Rozbalil, pokochal, připojil a ztuhnul .. Linux se netvářil, že by o nějakém disku věděl, windows hrdě oznámil připojení jakéhosi zařízení které o 5 sekund později s lítostí nerozpoznal ... ajaaaaj je zle.. nečekané se stalo skutečností. Milášek je pokažený/ vadný kus/ nebyl mi přán/ nějaký maňas s ním při přepravě fláknul/ či co já vím .. prostě mám po radosti. V úterý hurá na poštu, balík se projede po republice vstříc reklamačnímu oddělení CzechComputeru. No co no, svět se nezboří, si holt počkám .. smůla :)
Tiskni
Sdílej:
A co když prostě disk není USB mass storage zařízeníJe to USB Mass Storage. Funguje perfektně (Ubuntu Linux), když ho kolega píchnul k Windows, tak to taky bylo bez problémů...
usb mass storage OK
hodil jsem tam Ext3 a také bez problému
uz 4 mesice v provozu, obcas neco kopiruju, prehravam z toho filmy
Jestli všechno není (zase) jen o lidech, na které narazíte, kamarád má zkušenost s více doručovatelskými firmami a tvrdí, že chybu umí udělat všechny.
Po Praze si rád vyřizuju vše osobně. To, co jde, když jsme loni kupovali dva monitory a desktop, tak jsme si to taky nechali přivézt.