Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Vůbec tomu nerozumím, pořád po těch letech nevím jistě ani jestli je to "nadpřirozená" schopnost nebo oční vadaZkusila ses třeba zeptat doktora?
Jak rád bych viděl auru
Když jsem byla mladší, mobilní telefony mizernější a já citlivější, uměla jsem hledat telefony poschovávané po místnosti úplně stejným způsobem, jako jsem uměla na některém místě říct "tady se mi nelíbí, pojďme pryč"To by šlo použít na hledání kvalitního wifi signálu
jo, já mám z těhle věcí týž pocit, ale žije se s tím fakt blbě, že chci všechno přesně
Ale zase ty myšlenky dostávají tvar skrze tu životní zkušenost. Když se propojí zkušenost s hlubokou myšlenkou, víš přesně o čem ten člověk mluví. Teda, teď nemyslím ty vibrace, tam bych taky tápala.
Blbý je, když je člověk indoktrinovanej nějakou naukou a cpe to všem kolem. To je na prd, páč každej vnímá a cítí ty věci prostě jinak a často je třeba neumí definovat.
Každý si tam může najít, co chce, já tam našel vývoj vzájemných vztahů, souvislost drobností s celkem, hledání kořenů, myšlenku nenucené pomoci. Celá kniha mi v jistém směru přijde logická, že vše souvisí se vším, od malých věcí a uvědomění se rosteme výš.
Někteří z nás hodně dlouho.
N.Z. Vyšla i dvojka, pokračování, k té jsem se ještě nedostal. Co teď koukam na internetu, nemělo by pokračování zklamat
Tiskni
Sdílej: