V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Vim, že je ještě Johnovo Září a zahlíd jsem zmínku o Suvorovovi.
Fajn, dík za příspěvek. Nejste sám, kdo považuje konstrukce pana Drnka za pochybené. Mně se líbí. O nevyhnetulnosti taky nepochybuju.
Jsem zvědavý na pokračování Žab, jestli bude a jak kvalitní. Už takhle to zní dobře, první proudová stíhačka není vyvíjena v Anglii, ale u nás, nenacistické Německo, koalice proti Rusákům, uhelná-strojírenská unie Francie a Německa, OSN založeno za naší pomoci, Rejevský dekóduje Enigmu u nás atd.
Někdo za (do) 40 let někoho asi dožene ... kdo ví, jak Evropa a EU bude v té době vypadat.
Mám za to, že většina z nás již na toto téma debatovala na specializovanějších webech. Přesto jsem zatím všude zatím nacházel jen čekání na to, až Němci ČSR dorazí, nikoliv to, že bychom hráli aktivnější roli. Což mi právě Žáby připomněly, že legoionáři ve vedení naší armády mohly být zárukou našeho aktivního přístupu.
Ja osobne si myslim, ze 2. svetova byla nevyhnutelna. Kdyby ji nezacal Hitler, tak Stalin urcite.Hlavně bych se bál, že kdyby začala o nějakou dobu později (klidně i někým jiným), tak by dostaly slovo jaderné zbraně. Vím sice, že byla vyvinutá v průběhu 2. světové, ale kdyby trvalo tak deset let navíc před válkou, tak by byla technika i fyzika mnohem déle a vývoj by byl mnohem rychlejší.
Více nebudu prozrazovat případnému čtenáři.jestliže jde o materiál natolik nezajímavý, že potřebuje uměle vytvářet zájem takovýmto tajnůstkařením, zcela jistě mě na něj nenalákáš :-p
Přesvědčovat nikoho nechci a ani snad nemusím , zatím nevím o nějakých srovnatelných dílech takto pojatých. Nemám rád ty, co mi prozrazují poslední stránku detektivky, tak se chovám stejně navenek. Skoro. Mimo to v diskusi i na netu se toho dá najít dost, co to prozradí za mne.
Mam pocit, že na následky některých dějiných rozhodnutí budu stále narážet ... Zašlapané projekty, jako další následek jsou i minimálně 3 vlny emigrací - v období Mnichova/okupace, v období Února a Srpna. Kolik šikovných lidí zmizlo do pryč od svého džobu :-/
Jeden moc pěkný příspěvek na Palbě
Tiskni
Sdílej: