Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Google.com
Pročítal jsem si blogy a docela mě zaujala a možná i pobavila záležitost týkající se zhavarovaného Seznam.cz. Jako podnikatel, který přisel o maily a kontakty na free-mailu, bych fackoval sám sebe. Ale to není to, o čem bych chtěl psát, protože na toto téma již bylo řečeno a napsáno dost.
V některé diskusi jsem narazil na zmínku o Google "kanceláři". Rozhodl jsem se, že se na ni kouknu blíže.
Co nabízí?
- kalendář
- Talk alias kecálek
- online "Office" - tvorba dokumentů a jejich sdílení
- web editor
Nabídka je zajímavá a lákavá. Navíc Google nabízí, že si k nim můžete převést doménu a a již nemáte mail @gmail.com, ale treba @neco.cz.
A teď konečně co mají seznam a Google společného? Jsou to služby FREE. I když Google nabízí i placenou podporu 24/7 za $40 na rok. Tohle ale pro tentokrát vynechme.
Obě společnosti nabízejí FREE služby a to znamená, že neručí za Vaše (naše) data. U Seznamu přijdeme "jen" o kontakty a maily. Pokud však využijeme služby Google kanceláře, můžeme přijít o víc. Kontakty, maily, dokumenty, organizační plán svého života.
Během mé cesty po Google aplikacích jsem viděl i instruktážní videa, jak jsou tyto služby skvělé a lehce použitené. V člověku to vyvolá pocit, že tohle je to pravé, to co vždy hledal. Avšak je tu pořád to velké ALE. Co když přijdu o svá data?
Co říkáte na Google aplikace Vy? Používali by jste je? Nebo je snad i využíváte? Jaké jsou Vaše zkušenosti? Nebojíte se o data?
Věříte Google?
Tiskni
Sdílej:
Vidím, že Google apps mají své uživatele. Napište prosím své zkušenosti, ať ti nerozhodní mají víc informací. Díky.
Má někdo převedenou domenu ke Google?
zvedomitejis...
Ty se však nikdy nedozvíš jestli někdo porušil listovní tajemství Tvé zprávy a už vůbec ne, kdo to byl. A kde není žalobce s důkazy, není ani soudce.To je asi ta největší nevýhoda celého "listovního tajemství", proto je taky ten postih tak (relativně) vysoký - jenom malé procento se skutečně objasní. Proto by to mělo fungovat spíš opačně - teda poskytovatel služby poštovního charakteru by měl vynakládat netriviální úsilí na to, aby listovní tajemství zachoval. Jinak listovní tajemství upravují §239 a §240 trestního zákona.
poskytovatel služby poštovního charakteru by měl vynakládat netriviální úsilí na to, aby listovní tajemství zachovalOsobně si myslím, že v případě e-mailu je toto úsilí spíše na odesílajícím, jak svojí zprávu zabezpečí, např. šifrováním. Proti hackerům, kteří jsou schopni prolomit heslo poštovní schránky je poskytovatel téměř bezbranný. Na každou obranu existuje způsob jak jí obejít, je to začarovaný kruh z něhož nelze vystoupit. OFF TOPIC. Je někdo schopen mi poradit, jak prolomit vlastní heslo poštovního boxu na serveru Seznam.cz? Od posledního pádu poštovního serveru seznam.cz se nemohu prohlížečem přihlásit do svého poštovního boxu, ale na stránky www.seznam.cz ano. Stejně tak je moje heslo funkční v poštovním klientovi Thunderbird, programech ConMet (mimo jiné sleduje novou poštu v boxech) i MailWacher (lze vzdáleně číst e-maily bez stahování do počítače, nechtěné mazat nebo odrážet), jimiž lze e-maily prohlížet i stahovat. Pouze zadám-li toto heslo na stránkách Seznamu (ať již ve Firefoxu nebo MS IE) pro přihlášení do poštovního boxu, jsem odmítnut s tím, že heslo není správné. A to, co je "správné" mi server nechce dát, protože si nepamatuji jaký rok narození jsem při registraci uvedl.