Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Google.com
Pročítal jsem si blogy a docela mě zaujala a možná i pobavila záležitost týkající se zhavarovaného Seznam.cz. Jako podnikatel, který přisel o maily a kontakty na free-mailu, bych fackoval sám sebe. Ale to není to, o čem bych chtěl psát, protože na toto téma již bylo řečeno a napsáno dost.
V některé diskusi jsem narazil na zmínku o Google "kanceláři". Rozhodl jsem se, že se na ni kouknu blíže.
Co nabízí?
- kalendář
- Talk alias kecálek
- online "Office" - tvorba dokumentů a jejich sdílení
- web editor
Nabídka je zajímavá a lákavá. Navíc Google nabízí, že si k nim můžete převést doménu a a již nemáte mail @gmail.com, ale treba @neco.cz.
A teď konečně co mají seznam a Google společného? Jsou to služby FREE. I když Google nabízí i placenou podporu 24/7 za $40 na rok. Tohle ale pro tentokrát vynechme.
Obě společnosti nabízejí FREE služby a to znamená, že neručí za Vaše (naše) data. U Seznamu přijdeme "jen" o kontakty a maily. Pokud však využijeme služby Google kanceláře, můžeme přijít o víc. Kontakty, maily, dokumenty, organizační plán svého života.
Během mé cesty po Google aplikacích jsem viděl i instruktážní videa, jak jsou tyto služby skvělé a lehce použitené. V člověku to vyvolá pocit, že tohle je to pravé, to co vždy hledal. Avšak je tu pořád to velké ALE. Co když přijdu o svá data?
Co říkáte na Google aplikace Vy? Používali by jste je? Nebo je snad i využíváte? Jaké jsou Vaše zkušenosti? Nebojíte se o data?
Věříte Google?
Tiskni
Sdílej:
Vidím, že Google apps mají své uživatele. Napište prosím své zkušenosti, ať ti nerozhodní mají víc informací. Díky.
Má někdo převedenou domenu ke Google?
zvedomitejis...
Ty se však nikdy nedozvíš jestli někdo porušil listovní tajemství Tvé zprávy a už vůbec ne, kdo to byl. A kde není žalobce s důkazy, není ani soudce.To je asi ta největší nevýhoda celého "listovního tajemství", proto je taky ten postih tak (relativně) vysoký - jenom malé procento se skutečně objasní. Proto by to mělo fungovat spíš opačně - teda poskytovatel služby poštovního charakteru by měl vynakládat netriviální úsilí na to, aby listovní tajemství zachoval. Jinak listovní tajemství upravují §239 a §240 trestního zákona.
poskytovatel služby poštovního charakteru by měl vynakládat netriviální úsilí na to, aby listovní tajemství zachovalOsobně si myslím, že v případě e-mailu je toto úsilí spíše na odesílajícím, jak svojí zprávu zabezpečí, např. šifrováním. Proti hackerům, kteří jsou schopni prolomit heslo poštovní schránky je poskytovatel téměř bezbranný. Na každou obranu existuje způsob jak jí obejít, je to začarovaný kruh z něhož nelze vystoupit. OFF TOPIC. Je někdo schopen mi poradit, jak prolomit vlastní heslo poštovního boxu na serveru Seznam.cz? Od posledního pádu poštovního serveru seznam.cz se nemohu prohlížečem přihlásit do svého poštovního boxu, ale na stránky www.seznam.cz ano. Stejně tak je moje heslo funkční v poštovním klientovi Thunderbird, programech ConMet (mimo jiné sleduje novou poštu v boxech) i MailWacher (lze vzdáleně číst e-maily bez stahování do počítače, nechtěné mazat nebo odrážet), jimiž lze e-maily prohlížet i stahovat. Pouze zadám-li toto heslo na stránkách Seznamu (ať již ve Firefoxu nebo MS IE) pro přihlášení do poštovního boxu, jsem odmítnut s tím, že heslo není správné. A to, co je "správné" mi server nechce dát, protože si nepamatuji jaký rok narození jsem při registraci uvedl.