Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ach jo... odesla nam na private televize. Ne ze by se na ni porad koukalo, ale obcas tam precejenom neco zajimaveho davaji. Do opravy to nema cenu - je uz x let stara
Rozhodl jsem se pro koupi TV karty. Ale kterou zvolit?
Nekolik zakladnich kriterii:
To je tak to co vim, ze bych chtel (a stacilo by mi). Ale s nastupem digitalniho vysilani bych k tomu musel dokoupit set-top-box. Nema cenu tedy uz dneska poridit hybridni kartu, ktera umi i DVB-T? Po precteni tohohle clanku si uz vubec nejsem jistej. Jestli je okolo toho tolik nejasnosti, mizerna podpora ze strany vyrobcu, nema cenu proste tedka koupit obyc kartu s tim ze ji za 1-2 roky vyhodim a koupim si neco jineho? (jsem v brne, takze predpokladam brzke pokryti)
nejlevnesiho hybrida sem nasel za 1800,- v softcomu. Ale stejne se u nej bojim, ze to co bych na nem za 2 roky vyuzival, nepujde (treba jak se pise ve vyse zminovanem clanku o zpusobu kodovani - v soucasnosti MPEG-2, bude asi MPEG-4 AAC). V problematice se prilis nevyznam a tak si nejsem jisty jestli tohle hraje u pocitacovych karet roli (treba to ma vliv jenom u externich set-top-boxu). Opravdu nevim... Muze skusit nekdo poradit - prihodit svuj nazor?
Tiskni
Sdílej:
V Brně snad taky bylo pokusné vysílání, fakt se tam nedá nic chytit? Zaslech jsem, že lze sestavu na sledování přes DVB-T zapůjčit a když tak vrátit, když není signál.
Pro lepší info doporučuju sledovat TvFreak.
zatim nekde vypujcim bud obyc TV kartu nebo nejakou televizi.nebo to zkus do te doby bez TV a mozna uvidis ze 1) nejenze prezijes, ale i 2) mas najednou spoustu volnyho casu i volna v hlave, a tedy 3) dilema s kartami se vyresilo samo :P
mood = (machine != slackware) ? depressed : euphoria;