Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Nevadí Ti ten malý Enter?Pardon, ještě jsem zapomněl odpovědět na tohle. Kupodivu mi nevadí. Nevím proč přesně, na všech posledních jsem měl velký, ale prostě mi na něj malíček tak nějak pěkně padne, takže je to OK.
Kdysi jsem vytáhnul z popelnice IBM KB-8926 a teď ji už několik dní používám u netbooku přes USB redukci (žere úctyhodných 200mA) - můžu ho mít dál a na klávesnicích s vyšším zdvihem už jsem nepsal ani nepamatuju, takže si radši zvykám.
Krásně cvaká a kdybych s ní vzal někoho po hlavě, tak se možná z bezvědomí ani neprobere
Aj, to mi nedošlo, pardon To je tak když píšu o klávesnici co mám na stole a připlete se vzpomínka na mikrospínačovou klávesnici z jinačí popelnice
Ono je třeba uvědomit si, že u mechanické klávesnice dělá hluk více věcí:
Lineární spínače samozřejmě nemají click, ale clack už ano a v horším případě se může objevit i ping (byla to známá chyba např. klávesnic Filco).
Cherry MX Black jsou z nejrozšířenějších spínačů Cherry MX na psaní asi nejméně vhodné, ale to neznamená, že se na nich psát nedá.
která ovšem jako momentálně jediná na českém trhu nabízí spínače Cherry MX blue
To není pravda. Filco nabízí všechny varianty spínačů Cherry MX.
Kinesis Advantage o zase tolik dražší není.Dvojnásobek není "o zase tolik" nebo už se dá někde sehnat s dovozem levnějš? :)
Jo, to pak jo... já jenom jestli jsem někde něco nepřehlédl. Po Kinesis Advantage jsem pokukoval, nicméně reálná cena, za kterou se sem dá dostat (tj. cena klávesnice, poštovnýho a nedejbože dph, kdyby šla z mimo eu) jsou už na částce, kterou se mi do klávesnice moc vrážet nechce...
Hlavně v USA se občas dá najít použitá za nižší cenu, zkusil bych se s někým domluvit na přeposlání.
BTW TrulyErgonomic má jaké špatné chování?
Mizerná komunikace a neplnění toho, co naslibovali (třeba že TE bude programovatelná, jenže software není a kdo ví, jestli někdy bude).
Zeptam se mozna hloupe, kdyz ji mas kratce, ale jak jsou na tom Razer s zivotnosti a odolnosti?
Neslavně proslulí. BW pro ně vyrábí iOne, což je výrobce známý pofidérní kvalitou mj. pájení (na webu se povalují fotky s odstrašujícími příklady, chce to ale trochu hledat). Razer BW má AFAIK jeden z nejvyšších RMA mezi mechanickými klávesnicemi.
Tiskni
Sdílej: