Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Jsem se včera trochu nudil, tak jsem si řekl, že si zas napíšu nějaký scriptík v pythonu :)
V týdnu po mě chtěl známý převést avi na formát, který by mu přechroustal jeho přehrávač. Dal mi k tomu návod, abych věděl co to umí a k němu ještě jeho sbírku videí. Na to, že ta hračka stojí 11000, má disk a přehrává media všemožných formátů, tak jí chybí podpora DivX/XVid.
Řek jsem si tedy, že z těch videí udělám klasické DVD, ať se s tím nemusím otravovat. Google našel návod napsaný Davidem Watzkem tady na ABCLinuxu. Pomocí něj to šlo jak po másle :) Včera večer mě napadlo, že si udělám prográmek, kterýmu zadám cestu a formát a on to udělá za mě. Tak jsme se do toho pustil a výsledek je tu.
Pro spuštění bude potřeba Pythoní interpret. Pro machinace s videi dvdauthor,ffmpeg a pak to v čem je mkisofs. Použití je jednoduché. Spustíme mpg2dvd.py, zadáme úplnou cestu k adresáři s videi, formát videa a nakonec jméno projektu (tak bude pojmenovaný výstupní iso soubor). V adresáři s videi se nám vytvoří [jmeno_projektu].iso a to pak stačí pouze vypálit.
Asi by tam chtělo doplnit ještě několik věcí, jako třeba kapitoly. Moc se v té "video technice" nevyznám, takže příjmu jakékoli rady a nápady.
Tiskni
Sdílej:
- #pokud jsme vytvořily mpg soubory tak je taky vymažeme + #pokud jsme vytvořili mpg soubory tak je taky vymažeme