Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Já to řeším tak, že to píšu v tom XML. Sice to je trochu opruz, ale zas tak hrozný to rozhodně není. Dokonce bych řekl, že to možná ani není pomalejší než to kreslit v nějakém GUI návrháři. Při použití "našeptávače" (Ctrl+Alt+Space) ani nemusíš tolik psát - pro atribut "android:background" stačí napsat "ba" a vybrat to z našeptávače. Další tip je používat (i pro Javu) automatický formátovač (Ctrl+Shift+F), doporučuju nastavit aby dával každý XML atribut na samostatný řádek.
Jinak jako dlouhodobý uživatel Eclipse na něj nedám dopustit Jediná věc co mě štve jsou ty občasný záseky. Když se s tím IDE pořádně sžiješ, možná změníš názor
Nutné klávesové zkratky pro vývoj v Javě:
No problem... :)
O chybějících zastávkách vím, seznam zastávek mám přímo z idos.cz, ale tak 2x do roka to měněj.
Port QT uz zacina byt pouzitelny.No neviem, mam trosku strach s miesanim java a native libraries. Uz v pripade klasickej x86 jvm a qtjambi je to pekny opruz a neviem si to nejak predstavit v mobile, nehovoriac o best-practices k androidu, kde pouzivanie "native" znacne neodporucaju.
Tiskni
Sdílej: