NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
A také bych rád upozornil, že ne všechny programy na světě, které existují jsou pod GPL licencí.To je mi jasné, máme přece ještě taky MIT, BSD a třeba LGPL.
Ale proč stejný autor zde nepsal článek „Už nechci žádný tablet s Androidem“?Nevím, třeba žádné zařízení s Androidem nevlastní?
Ale nikomu to nevadilo, Google je přeci ten hodný, ten nemusí GPL dodržovat. Tam to nevadilo, na toho se GPL licence nevztahuje. Ta se vztahuje jenom na zlé firmy.Vzhledem k tomu, ze se jednalo o kod pod BSD licenci, tak se na to GPL opravdu nevztahovala.
autor zápisku tiše předpodkládá, že na vše se vztahuje GPL
Pište si, že velká většina kódu čtečky má původ v GNU GPL softwaru. Minimálně jádro (Linux).
Navíc nechápu, jak zákaz modifikace SDK autorovi brání v modifikaci jím zakoupené čtečky a to dokonce natolik, že emocionálně vykřičuje o zatracení Jinke.
Vadí mi, že nedostanu zdrojové kódy SDK. A ještě víc mi vadí, že je dokonce zakázána modifikace, reverzní inženýrství...
Nic proti autorovi, ale to opravdu potřebuje mít možnost předělat i SDK?
Proč ne? Rád studuju, jak věci fungují. Pokud budu mít zdrojáky, můžu studovat/experimenotovat...
Nebo je jenom zblbnutý linuxovým politbyrem, že GPL dobrý, všechno ostatní ďábel?
Hlavně je mi proti srsti, pokud není možné studovat, jak to funguje. A GNU GPL mi dává právo na zdrojové kódy.
Proč ne? Rád studuju, jak věci fungují. Pokud budu mít zdrojáky, můžu studovat/experimenotovat...Čistě ze zvědavosti: Ty bys ty zdrojáky fakt četl? Já proti tomu nic nemám, ale do čtení zdrojáků jsem se pořád moc nedostal, takže mi přijde těžké uvěřit, že někdo se odpoledne místo do knihy pustí do čtení zdrojáků IDE.
Koukat do zdrojáků čínského výrobce může být prča:
//设置对话框属性 setWindowFlags(Qt::FramelessWindowHint); /*!设置背景为透明色*/ set_Attribute(this,0,0,0,0);
Když to chce dobrovolně louskat místo detektivky a licence mu to umožňuje, tak ať si to užije
my ($fondo_path, $segundos , @archivos_png, @archivos_jpg, @TODOS_ARCHIVOS, $background, $configurando_pid, $tipo_de_cambio);
Neříkám, že bych je četl hned teď, ale pokud by bylo v budoucnu něco potřeba upravit, tak se zdrojáky pod svobodnou licencí hodí.
Tiskni
Sdílej: