Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tento zápisek byl redakcí smazán.
Tiskni
Sdílej:
- Dle typu: - Seznam položek - Jedna položka - Dle cíle: - Prostá informace - Obchodní informace - ... - Dle tématu: - Počítače - Přírodní vědy - ... - ...
Co jsem začal používat konečně hibernaci, tak mam až tři firefoxe, každého s cca 6++ záložkami, plus mam schované přes session-manager session ... takže i takhle.
Co stojí za to, to posílam mailem nebo třeba uveřejnim tady. Takže to pak najdu buď v odeslaných nebo v blogu.
Hm, stejně tak časem zjistim, co vše už bylo vymyšleno a zapomenuto ...
Nějaké sociální sítě, jak se tomu teď říká, mne věru neberouMě taky ne, protože jsou zahlcené odkazy a co zajímá jednoho, bude druhému úplně ukradené (a nemyslete si, že nějaké štítky s tím pomohou). Používám ale vlastní instalaci softwaru Scuttle, kterou mám jen pro sebe. I tak tam mám spousty odkazů, ale ještě se v tom dá vyznat. Vedle toho mám ještě velkou databázi uložených stránek (html + složka s obrázky), která vznikla z velké části ještě v době, kdy jsem používal Windows. Je to proto, že hodně stránek z Internetu časem buď zmizí nebo aspoň změní url. Ale zkrotit tohle je ještě těžší - rozpadají se vazby mezi html a obrázky (a styly...) a taky se v tom těžko hledá (s tím trochu pomůže Beagle).
lynx -dump
.
Maje OperuObávám se, že karty (tabs) už dááávno nejsou výsadou Opery...
Autora blogu bych jen upozornil na pojem webarchiv (jeden soubor pro celou stranku), ktery tady par lidi zminilo. A pouzivat browser, ktery si pri vypnuti pamatuje otevrene okna a karty (dobre reseni na kratkodoby odklad precteni stranky).O webarchivech vím, jen se mi přijde zbytečné ukládat i obsah, který nepotřebuju (= cokoli mimo např. nějaký článek). Epiphany si pamatuje svá sezení, ale já to nepotřebuju a celé řešení s rozotevíráním v kartách se mi moc nelíbí a nezdá se mi spolehlivé.
Nečtu nic jiného než Ábíčko, Root.cz...A nemáš ty poruchu osobnosti?