Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tento zápisek byl redakcí smazán.
Tiskni
Sdílej:
- Dle typu: - Seznam položek - Jedna položka - Dle cíle: - Prostá informace - Obchodní informace - ... - Dle tématu: - Počítače - Přírodní vědy - ... - ...
Co jsem začal používat konečně hibernaci, tak mam až tři firefoxe, každého s cca 6++ záložkami, plus mam schované přes session-manager session ... takže i takhle.
Co stojí za to, to posílam mailem nebo třeba uveřejnim tady. Takže to pak najdu buď v odeslaných nebo v blogu.
Hm, stejně tak časem zjistim, co vše už bylo vymyšleno a zapomenuto ...
Nějaké sociální sítě, jak se tomu teď říká, mne věru neberouMě taky ne, protože jsou zahlcené odkazy a co zajímá jednoho, bude druhému úplně ukradené (a nemyslete si, že nějaké štítky s tím pomohou). Používám ale vlastní instalaci softwaru Scuttle, kterou mám jen pro sebe. I tak tam mám spousty odkazů, ale ještě se v tom dá vyznat. Vedle toho mám ještě velkou databázi uložených stránek (html + složka s obrázky), která vznikla z velké části ještě v době, kdy jsem používal Windows. Je to proto, že hodně stránek z Internetu časem buď zmizí nebo aspoň změní url. Ale zkrotit tohle je ještě těžší - rozpadají se vazby mezi html a obrázky (a styly...) a taky se v tom těžko hledá (s tím trochu pomůže Beagle).
lynx -dump
.
Maje OperuObávám se, že karty (tabs) už dááávno nejsou výsadou Opery...
Autora blogu bych jen upozornil na pojem webarchiv (jeden soubor pro celou stranku), ktery tady par lidi zminilo. A pouzivat browser, ktery si pri vypnuti pamatuje otevrene okna a karty (dobre reseni na kratkodoby odklad precteni stranky).O webarchivech vím, jen se mi přijde zbytečné ukládat i obsah, který nepotřebuju (= cokoli mimo např. nějaký článek). Epiphany si pamatuje svá sezení, ale já to nepotřebuju a celé řešení s rozotevíráním v kartách se mi moc nelíbí a nezdá se mi spolehlivé.
Nečtu nic jiného než Ábíčko, Root.cz...A nemáš ty poruchu osobnosti?