Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Myslíte, že by stálo za to vylepšit vyhledávání na Ábíčku?
Co třeba přidat možnost, aby kdokoliv z registrovaných mohl zvolit klíčová
slova u každé diskuze a pak umožnit zadat vyhledávání pouze v nich a plnit jimi i
<meta name="keywords" content="...">
.
Nebo možnost svazování duplicitních/souvisejících příspěvků. Po vypsání diskuze by pod ní byly viděl odkazy na související příspěvky.
A na závěr Google versus Ábíčko
Do Google zadám:
mandriva-free-2007-DVD.iso site:www.abclinuxu.cz
Google vrátí:
ako napalit obraz Mandriva 2007
MC v Mandriva 2007
Do vyhledávání Ábíčka zadám:
mandriva-free-2007-DVD.iso
Ábíčko vrátí:
Nalezeno 0 objektů (milisekund: 3). Poslední aktualizace dnes 02:31.
Tiskni
Sdílej:
Dobrá, asi jsem chtěl 100% ANO a stejně mi to jeden človíček pokazil
V tom asi problém nebude menu.lst
to najde bez problémů a mandriva?free?2007?DVD?iso
nebere...
Výraz \*-*-*-*.iso
funguje, ale ve výsledku není mandriva-free-2007-DVD.iso
a když vyberu libovolný z nalezených *.iso a zadám ho do vyhledávání, tak mi ho najde. Když zadám libovolnou část textu z již nalezených výsledků, tak mi opět najde původní text. Ale když toto zkusím i s částmi textu "magických diskuzí" tak se nic nenajde. Takže to vypadá, že tyto diskuze se neberou při vyhledávání vůbec v potaz stejně jako nově přidané příspěvky, které na zařazení do vyhledávání teprve čekají.
Hlavni problemem ale je vymyslet slusne uzivatelske rozhrani, ktere bude prehledne, snadno pouzitelne a odolne vuci skodicum.Až na to "odolné proti škodičům" by asi stálo za to inspirovat se Google Bookmarks. Do textového řádku píšu značky oddělené čárkou, přičemž se mi automaticky nabízí již existující značky začínající textem, který jsem zatím zadal (obdoba Našeptávače nebo Google Suggestions).