Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Myslíte, že by stálo za to vylepšit vyhledávání na Ábíčku?
Co třeba přidat možnost, aby kdokoliv z registrovaných mohl zvolit klíčová
slova u každé diskuze a pak umožnit zadat vyhledávání pouze v nich a plnit jimi i
<meta name="keywords" content="...">
.
Nebo možnost svazování duplicitních/souvisejících příspěvků. Po vypsání diskuze by pod ní byly viděl odkazy na související příspěvky.
A na závěr Google versus Ábíčko
Do Google zadám:
mandriva-free-2007-DVD.iso site:www.abclinuxu.cz
Google vrátí:
ako napalit obraz Mandriva 2007
MC v Mandriva 2007
Do vyhledávání Ábíčka zadám:
mandriva-free-2007-DVD.iso
Ábíčko vrátí:
Nalezeno 0 objektů (milisekund: 3). Poslední aktualizace dnes 02:31.
Tiskni
Sdílej:
Dobrá, asi jsem chtěl 100% ANO a stejně mi to jeden človíček pokazil
V tom asi problém nebude menu.lst
to najde bez problémů a mandriva?free?2007?DVD?iso
nebere...
Výraz \*-*-*-*.iso
funguje, ale ve výsledku není mandriva-free-2007-DVD.iso
a když vyberu libovolný z nalezených *.iso a zadám ho do vyhledávání, tak mi ho najde. Když zadám libovolnou část textu z již nalezených výsledků, tak mi opět najde původní text. Ale když toto zkusím i s částmi textu "magických diskuzí" tak se nic nenajde. Takže to vypadá, že tyto diskuze se neberou při vyhledávání vůbec v potaz stejně jako nově přidané příspěvky, které na zařazení do vyhledávání teprve čekají.
Hlavni problemem ale je vymyslet slusne uzivatelske rozhrani, ktere bude prehledne, snadno pouzitelne a odolne vuci skodicum.Až na to "odolné proti škodičům" by asi stálo za to inspirovat se Google Bookmarks. Do textového řádku píšu značky oddělené čárkou, přičemž se mi automaticky nabízí již existující značky začínající textem, který jsem zatím zadal (obdoba Našeptávače nebo Google Suggestions).