Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Seznam odkazů týkající se strategické hry Wesnoth.
Tiskni
Sdílej:
Stačilo by trochu respektu a není problém.Očividně trpíš stejným nedostatkem respetku. Říkat můžeš, co chceš, ale tvoje zvolená forma a postoj jasně ukazují, že myslíš pouze na sebe. Klidnš si namlouvej, že píšeš blog. Podle mě a mnohých dalších jsi prostě zvolil špatné médium.
Váš názor, že v prostoru který vám poskytne kupříkladu email.seznam.cz vám může provozovatel či spíš další uživatelé kecat do toho komu, jaké a jak píšete maily je ... no prostě vašeA ostatní používatelia nejako vidia zoznam mailov, ktoré ste odoslali ?. Provozovatel může stanovit pravidla, ale pokud se chováte v rámci těchto pravidel, nemůže vám kecat do toho, jak prostor, který vám poskytl, používáte. Například vás nutit, abyste místo těch třech mailů poslal jen jeden sloučený, protože on si myslí, že vzhledem k obsahu by to bylo lepší. To je naprosto uhozené a divím se, kolika lidem to tady nedochází.
Pánové, totalita je už pár let za námi. Je tu právo na svobodu projevu a za toto právo se hodlám bít. Divím se, a moc se divím, že vy, uživatelé svobodného software, to nechápete. Publikovat na svém blogu, který mi poskytnul abclinuxu, hodlám tak, jak uznám za vhodné já a ne vy.Výkriky o totalite sú na webe prevádzkovanom súkromnou spoločnosťou zľahka mimo. Publikovanie na takom webe so slobodou prejavu veľa nemá.
Nad tím co mi říkají ostatní jsem se zamyslel. Jedni mi říkají, nepiš moc příspěvků, piš jeden a ten doplňuj. Druzí mi říkají, to je pěkná hloupost, nemám šanci poznat že jsi nějaký příspěvek doplnil. Tak si vyberte. Je tu spousta názorů, já se hodlám řídit svými. Témat o wesnothu tu budu mít víc i kdyby se všichni na hlavu stavěli, a tato témata budu podle potřeby doplňovat tak, aby postupem času vznikly ucelené a tématicky roztříděné informace. To je moje volba.Rovnako je možné dopisovať informácie do nepublikovaného článku a ten vo vhodnom okamihu publikovať - napríklad vtedy až budú tie informácie ucelené a tématicky roztriedené - podľa môjho názoru je toto voľba, ktorú by ocenili mnohí (vrátane redakcie, pretože sa domnievam, že Robert by sa nebránil článku na takú tému).