Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Tak. A je tu třetí a poslední díl mého zápisu o novém OpenSUSE. Poslední proto, že kdo kdy viděl trilogii se čtyřmi díly . A bude o ... hraní. Kdo si hraje, nezlobí. Nainstalovat nejznámější on-line hru W:ET není (bez know-how) vůbec jednoduché. Ale když se ví jak na to...
Veškerá činnost je popisována na OpenSUSE s KDE.
su
a vložte administrátorské heslo.
chmod +x et-linux-2.60.x86.run
./et-linux-2.60.x86.run
su
a vložte administrátorské heslo.
chmod +x pbsetup.run
./pbsetup.run
Tiskni
Sdílej:
kdo kdy viděl trilogii se čtyřmi dílyI s pěti!
Ale vzhledem k tomu, že mám špatné hodnocení soudím, že lidi zde o moje zkušenosti se SUSE nestojí.Mozno len nezaujal tento hracsky diel
Nene, všechny SUSE zápisky získali nízké hodnocení.Tsk potom uz len ak predsudky voci Novellu...
PunkBuster by se čistě teoreticky měl updatovat sám, během hry. K tomu ale nedojde, což přisuzuji tomu, že hru nepouštíme se superuživatelskými právy, tudíž nemůže přepisovat sama sebe.To není tak úplně pravda, já spouštím pbsetup pod uživatelem a ono si to aktualizuje punkbuster do
~/.etwolf/pb
, takže zrovna tak by to mohla udělat ta hra sama...
nevim jak v gnome ale v KDEckach se menu restartuje takhle:
dcop kicker kicker restart
TCE me zklamalo, kopiruje CSko prilis verne - vcetne chyb. Na quakewars jsem zvedavej, skoro to vypada jako dustojna konkurence pro Teamfotress.