Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Dávám dobré, protože mě to rozesmálo.
Chudák, ani k svátku nedostane pořádnej software v 64b verzi nebo 0%.
no zas pro mně nepřijde moc vtipný....
Momentalne maju v mexiku uz 149 obeti prasacej chripky.Siri sa vzduchom z cloveka na cloveka.Umieraju uz aj osetrovatelia.Uz sa objavuje aj v europe.Dufam ze sa to nerozsiri ako pandemia.
No mohl jsem já rovnou dělat doktora. V Mexiku kteří je nakazily tak je usmrtí. Když je člověk na člověka tak neumřeš spíš budeš mít kašel, rýmu, horečku (jako původní chřipka) Prokázáno že člověk na člověka prozatím nikdo neumřel. Zaplať pán bůh.
Pokud chceš vědět tak čti zajímavou otázku a stále se opakuje...
Diky za info
Lépe vysvětleno od novinky.cz Prasečí chřipka- Způsobuje ji zmutovaný chřipkový virus typu A podtyp H1N1. Stejný vir způsobil na začátku století pandemii tzv.španělské chřipky. Nemoc se dobře šíří mezi ptáky a také mezi prasaty, která jsou k nemocem náchylná. Z nich pak přejde na člověka. Přenosem z člověka na člověka vir dál mutuje, proto se proti němu tělo neumí bránit. Nikdy nelze předvídat, zda nově vzniklá mutace bude působit jen lehké příznaky, nebo vyvolá epidemie. Nynější "kombinace" vznikla právě zmutováním virů lidské, prasečí a ptačí chřipky. Na běžnou chřipku nemoc nejčastěji umírají lidé s malou či oslabenou imunitou - starší lidé, děti či osoby, které právě prodělaly jinou těžkou nemoc. Nynější typ ale napadá především mladé lidi.
Uz sa objavuje aj v europe.Dufam ze sa to nerozsiri ako pandemia.Na druhou stranu by to mohlo být dobré konečné řešení lidské otázky (viz bod 4)
+1,
To samé mě také napadlo, když jsem viděl včerejší zprávy...
neviem ci by si pluskoval s jednotkou keby to postihlo tvojich znamych ... debilny cynizmus....
Z hlediska vesmíru je úplně jedno, jestli lidstvo vymře teď a nebo až za milion let.To celé vychází z dnešních znalostí, které jsou nutně omezené. Už teď mluvíme o kolonizaci jiných planet, za pár (desítek) tisíc let to mohou být jiné galaxie. A za celý milión let mohou naše znalosti o vesmíru vést k efektivnímu popření tohohle tvrzení. Sci-fi? Jo, mám rád sci-fi.
Řekl bych, že lidstvo se svou neskutečnou debilitou zahubí samo. Když vidím, jak je většina lidstva omezená, naivní a sobecká, je mi zle...
Docela i začínám věřit, že lidstvo dopadne, jako ve Falloutu...
Jen aby nepochcípalo moc ženských
Takze pre Jardu - vypot sa a vylež to - hlavne tu o tom nepis... Pre ostatnych - rychlo na nakupy: Najprv nieco na oblecenie, nieco na hlavu, a nieco (1,2) pre telo...
Co se importuje z Mexika?Třeba tequila
Do USA se z Mexika importují především Mexičani...
Jinak by mě zajímalo, jak by se v praxi řešilo, kdyby bylo potřeba (z nějakých důvodů) omezit pohyb osob, které byly v nějaké "nakažené" oblasti. Třeba kdybychom chtěli zakázat přepravu všech osob do EU, které v nějaké době byly třeba v tom Mexiku. Jestli jsou pro to rozumné technické a byrokratické prostředky.
Do USA se z Mexika importují především Mexičani...A jsme doma! A já jsem za tím hledal bůhvíjaký složitosti.
To si děláš srandu ne?? buď si z nás děláš prdel nebo se běž opravdu léčit, ale né z té chřipky....
Peace!
Ale koho sakra zajima ze si typek koupil nove ramky... (btw jako byb mel sanci tolik pameti vyuzit...) Proc to tady zasira necim, co nema zadnou myslenku a clovekovi, co to precte to nic neda...
A jinak pozor panove - jeste jsem neprohlasil "Kernel Ultras" za opensource, hahaaaaa.Ok, vzal jsem to vědomí ↓ (
jj, já bych všechny ty chřipky zakázal.
To je furt nějaká - lidská, ptačí, teď prasečí, zítra to bude - kdo ví - třeba rybí nebo mravenčí.Mravenčí určitě ne a rybí téměř určitě ne, na to jsou to moc odlišné typy metabolismu. A navíc, jak by se mohli nakazit se od takového nemocného mravence či ryby, živočichů, co nemají klasické dýchací cesty a tudíž nemůžou kýchat a šířit kapénkovou infekci? Prasečí chřipka vznikla v Číně právě tím, že lidé v chudých oblastech žijí (a kýchají ... a kdo ví co ještě) spolu s prasaty a drůbeží v jedné mistnosti a jejich chřipky (lidská, ptačí a prasečí) se navzájem zkombinovali. Takže pokud by přišla nová chřipka, byla by to spíš třeba taková myší, ovčí, kraví, kozí, koňská, psí nebo kočičí chřipka
Dobře, už na tvůj blog chodit nebudu
Strašák prasečí chřipky v době krize může znamenat pro společnost hodně:
1) Soustředění problémů na jinou oblast, než je hospodářská recese
2) Začátek konjunktury pro farmaceutické koncerny.
Ukončení krize ve 30. letech napomohlo nebezpečí války (bohužel tenkrát se potvrdilo), dnes je to nebezpečí kolapsu lidstva. Nijak tím skutečné nebezpečí možné pandemie nemíním snižovat
Jdou dvě malomocné děti do školy. Jedno povídá druhému: Tak jsem zvědavý, co nám zase dneska odpadne ...
mladý chcípne? u nás má jich dovezených více tamiflu... a ještě jsem 17letý dítě ufff
Tiskni
Sdílej: