Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
+1
+32
>>momentálně jsem spokojený na 100% =)
Windows 7 ?
jj, to je můj oblíbený OS - rychlost, IMHO krásný a jednoduchý design ... bohužel to kazí ty ovladače ... a taky množství programů. Zjistil jsem, že by mi stačil Debian, který by měl stejný "window manager" jako Haiku a byl bych spokojený Teď to řeším: Debian+XFce+b5-theme ale na stopro to není.
A co HDMI?
> ... je programované v moderním objektovém jazyce (C++) ...
Ač jsem se moc těšil, tak mi livecd nenaběhlo ani na jednom pc.
V KVM jde
Jenom mi nešla síť, ani rtl8139 to nenašlo... ale to už je teď jedno
Tak jsem zkusil ještě e1000 a ta jde
Takze neda mi aby som sa nepripojil ... je tu este jedna moznost a to stlacit SPACE pri botovani Haiku a navolit parametre alebo rovno safemod
ja mam tiez smolu ze musim na svojom htpc s 945 grafikou nastartovat v safe rozliseni..a 1440x900 mi neda takze len 1024x768
čo sa tíka sietovej karty s čipom Realtek 8139 mozem z vlastnej skusenosti povedat ze tento cip podporuje skoro kazdy operacny system ktory existuje, takze haiku nie je vynimkou
Hikkimori je asik s francuzka tam chcu vraj merat stastie... tak on mera kvalitu o kolko krat je nieco lepsie...
z tisíců kravin závislostí typu X-Xlib-Glib-Pango-Atk-Gdk-Cairo+libpng+libjpeg+libjánevimco-GdkPixbufLoader-blabla_100_dalších kravin-Gtk-GnomeA máš s tím snad nějaký problém? IMHO nápad/ideologie těchto modulů naprosto perfektní. A nebo máš snad lepší?
Nevýhodou se tak stává snad pouze menší sortiment ovladačů.To je pravda. To mě štve i u jiných systémů. Nejlíp by bylo kdyby se udělala nějaká abstraktní nezávislá vrstva či spíše nějaký odštěpený projekt od Linuxového jádra zaměřen pouze na ovladače, kterou by mohli používat i všichni ostatní, protože když už se po několikáté píše něco co už bylo 100x implementováno, tak to asi není zrovna k jásotu.
pracovat s gdk_pixbuf a cairem je tak trochu oničem
No zrovna na nejnizsi urovni ani odstinene GTKckem moc nejsou. GTK (resp. GDK) ma rozhrani pasujici na klasicke X rozhrani, takze pro jeho implementaci se AFAIK Cairo moc nepouziva. Cairo je jakasi abstrakce nad XRenderem, ale je dost divna, takze napr. nema elementarni funkce pro blendovani pixmapy na screen a musi se to opisovat pomoci obecnejsiho rozhrani, ktere se ale implementuje pomoci obecnejsich (a pomalejsich) XRender callu. Takze to pak vyjde 10* pomalejsi. Jedina rozumna cesta, jak delat grafiku, je pouzivat primo XRender (anebo, jak to dela treba strilecka Chromium, pouzivat i pro 2D grafiku OpenGL).
Co se tyce gdk_pixbufu, to jsem pouzival akorat pro nacitani obrazku (namisto primeho volani libpng/libjpeg) a nasledny upload na X server) a na tohle funguje vcelku dobre. Akorat to zbytecne provadi 2 konverze tam, kde by stacila jedna (z formatu obrazku do ABGR32/BGR24 a pak pri uploadu do formatu pouzivaneho X serverem (coz je typicky ARGB32/xRGB32).
Jestli chces, aby se ti v Linuxu objevila flashka po sekunde a ne po deseti sekundach, tak nastav driveru usb_storage option delay_use=1 . S HALem a spol. tohle vubec nesouvisi.
Zase žádná poesie ;) Snažně prosím abíčkáře -- vytříhejte se pro příště titulků vzbuzujících plané naděje!
Teda moc se ti to nerýmuje
Tiskni
Sdílej: