Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Zkoušel jsem ve FixProxy...To je ten virus co mi zablokoval defendr? Schvalne si ho hod do virustotalu
- argument hw naroky neobstoji. Dnesni desktopy, notebooky i mobily maji ramky na rozdavani. Rozhodne to neni problem.
mělo by to menčí uhlikovou stopu :D :D :D ;D
..přepočitavat vypočetní víkon na bublinky sodovkovýho plynu je samozdřejmě libtardí hovadinka nicmeně by šlo těch magorů využit v boji proti šmirování. když nic jinýho by se aspoň mydlili mezi sebou :D ;D
Já teda nevím na co jsi odborník, ale pokud všechny by požadavky zpracovával server, tak by se musela pokaždé poslat nová verze stránky. Což díky aplikaci javascriptu není nutné.
Pochopitelně záleží na tom jakým způsobem se to využívá. Ano. Javascript lze využít k tahání reklamních bannerů z jiných domén, fízlování nebo obfuskaci placeného obsahu. Ale častěji se využívá k předžvýkání dotazů aby browser neobtěžoval server špatnými dotazy.
O špatnou pověst javascriptu se postarali lepiči co na každou blbost používat externí javascriptové knihovny, než aby si něco ošetřili vlastní jednoduchou funkcí. Chápu, že se jim to zdá jako zbytečný opruz, který by navíc v mnoha případech vedl k duplikaci kódu. Ty externí skripty mnohdy vyžadují i hromadu dalšího nepotřebného balastu, který dobře napsaný skript, nebo standalone build nevyžaduje. Ale budiž. Nakešuje se to a ok. Problém nastane až ve chvíli, kdy zdroj přestane být dostupný, nebo se verze některé použité funkce změní tak, že přestane být funkční.
To se u skriptů co pochází ze stejné domény jako webová stránka většinou nestává. Takže pokud nebonzují data někam jinam a netahají data odjinud, není důvod spouštění javascriptu omezovat či ignorovat, což tvůj browser dělá.
Chceš vidět ukázkový příklad sračkoidního webu? Otevři si na domovskou stránku této hrůzy.
supr prohližedlo :D ;D
prohlížeč co vyfiltruje všechny ty korporátní sledovače co si zapisují každý váš pohyb na webu.
bez js a šmírování si dneska nepčeteš ani zprávy na novinkách na lžiznamu, telemetrie a reklamy tam sou prej ikdyž dáš lukačovičoj výpalný. se mě libí ten napad s tim proxy a myslimže zajimavý by bylo udělat nějakej takovej jakože nástroj na vyrábění lokálních mirrorů zajimavejch webů akorátže ve statický podobě, něco jako když se třeba uloží na webarchivu stránka nějaká. nějakej crawler by třeba furt dokolečka prolejzal ty seznamzprávy a stahoval by to do nějaký ty kopie v lokalní siti, takže ikdyby si si nemaskoval svou ip tak by psychometrici z toho nic nevyzkoumali páč by se kliklo na každej vodkaz na titulce :O ;D
weby který na dynamickým vobsahu stojej by to pochopytelně nevyřešilo ale třeba právě na ty všecky různý zpravodajský weby nebo root.cz by to bylo uplně supr :D ;D
Prapůvodní myšlenka javascriptu byla v účelu formátování na stroji klientaPrapuvodne byl JS o validaci formularu pred odeslanim pomoci form[i].submit(), tj veci jako prompt() a alert() a zakladni manipulace s DOM. Na formatovani se zacal zneuzivat az v mode "responzivniho" webu.
Tiskni
Sdílej: