Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
serial o schemu se mne malinko zasekl, protoze kazdy clanek o programovacich jazycich musi mit aspon jednu kapitolu o gramatikach a tak. abych pravdu rekl, formalni jazyky a takove ty srandy okolo me nikdy nebavily. do ted jsem pouzival starou dobrou kombinaci flex + bison. nicmene... nicmene, zacinaji me mirne stvat.
ne, ze by ty nastroje byly nejake ultra-slozite, ale jejich implementace je desiva. mozna je to tim, ze koncepce techto nastroju je starsi nez ma malickost, ale to api... to api!
ovladani pres globalni promenne -- odevzdat dneska neco takoveho ve skole... asi byste nedostali zapocet a se zlou se potazali. s tim souvisi hromada dalsich problemu.. thread-safety (ma to vubec cesky preklad?) - jedine rozumne reseni je big lock a proste, kdyz jedno vlakno parsuje vstup dalsi maji proste smulu.
je potreba hlidat si v jakem stavu bude analyzer a vsechno okolo po opakovanem pouziti.... dneska jsem cely den resil, proc me program nefunguje a problem byl v tom, ze v jednom specialnim pripade se prepl stav a zpatky se uz nevratil, ale vliv to melo jenom kdyz se zavalal flex vickrat po sobe... kdybych si lexer udelal v ruce (uzasny terminus technicus), trva to pulhodiny a vim co kde mam a toto se nestane...
nahradit flex rucne napsanym analyzerem neni zase takovy problem, ve svem dusledku je to jen jednoduchy konecny automat, kde sa da vystacit s par ifama a jednim cyklem. a kod je porad citelny.
napsat analyzator nejake te slozitejsi bezkontextove gramatiky uz je docela problem a kod uz neni tak hezky citelny jako vstup pro bison.
no, neramcal bych tu nad tim, kdych se nechtel zeptat, jestli tu nekdo nevi o necem lepsim. smula je, ze antlr neni pro ansi c a ta predchozi verze vypada ze uz ma taky nejlepsi leta za sebou.
Tiskni
Sdílej:
Nastrkat tu hromádku globálních proměnných do nějaké struktury a doladit API by snad neměl být moc velký problém.Takle nějak je to vyřešeno v PHP. Je tam jakési makro, které nahrazuje globální proměnné a balí je do struktury. Bison má volbu pure-parser, která zajistí, že parser je reentrantní. Jinak naprosto souhlasím s tím, že to, co tyhle vytvářejí je děs...