Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
stardict je docela mily a vcelku pouzitelny slovnik, ale nic ve zlem, podpora pro prikazovou radku asi nebyla primarni. ono se staci podivat na vystup SDCV, coz neni nic jineho nez html a kdyz jsem se dival do vnitr, neni to chyba SDCV, proste ty tagy se tam nekde objevi a nechci radsi patrat kde...
a jelikoz patrim k nejlinejsim programatorum na svete a nechce se me hledat dalsi program a slovnik, ktery by me padl do oka, radsi jsem si ohnul SDCV podle sebe... aby v konzoli taky nejak vypadal... nebudu chodit kolem horke kase...
skript co jsem si napsal, resi problem s kodovani cestiny (pokud nepouzivate UTF-8) a hlavne odstranuje HTML tagy a nahrazuje je barvickama.
#!/bin/bash TERMINAL_ENCODING="iso-8859-2" export RED='\e[1;31m' export GREEN='\e[1;32m' export LIGHT_GRAY='\e[0;37m' export WHITE='\e[1;37m' export NO_COLOR='\e[0m' WORD=`echo "$1" | iconv -f ${TERMINAL_ENCODING} -t UTF-8` function recolor() { TAG=$1 COLOR=$2 sed -e "s/<${TAG}>/\$\{$COLOR\}/g" | sed -e "s/<\/${TAG}>/\$\{NO_COLOR\}/g" } function addslashes() { sed -e 's/"/\"/g' } ( echo ' #!/bin/bash echo -e "' sdcv -n --utf8-input --utf8-output "${WORD}" | addslashes echo -e '"' ) | sed -e 's/<span size=\"larger\" color=\"darkred\" weight=\"bold\">\([^<]*\)<\/span>/${RED}\1${NO_COLOR}/g' \ | recolor "b" "WHITE" \ | recolor "i" "GREEN" \ | recolor "small" "LIGHT_GRAY" | bash \ | iconv -f UTF-8 -t ${TERMINAL_ENCODING}
docela zajimavy problem byl nahradit v sedu escape sekvence s barvickama... na coz jsem rezignoval a v prvni fazi jsem nahradil tagy oznacenim barev ${RED} ... a to jsem pak poslal do dalsiho bashe... kde se to nahradi jako v normalnim echu...
a jako pozornost podniku obrazek na konec...
Tiskni
Sdílej:
... moje lennost mě ...Ty jsi v lenním vztahu? Já myslel, že tenhle termín se dnes už moc nepoužívá...