Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Dříve snad nebylo drogerky kde by o ně člověk nezavadil a dnes? Na celém internetu jsem narazil pouze na pár stráneček se zmínkou že jej někdy někdo pil, a jak je jeden človíček zoufale shání.
Chápu že mladším ročníkům nic neříká, protože dřív, než stačily objevit tajemno které se v něm skrývá, zmizelo z regálů jak poslední sníh po jarním dešti.
Je pryč a s ním i ďábelský koktejl zvaný "Daněk", po kterém člověk dělal věci, které by normálně nedělal, akorát že s tím nic nedělal. Nápoj který tupil vášně (a smysly), a kterým se dal z hovna uplést bič.
Tiskni
Sdílej:
Naše oblíbená značka bývalo rybízové víno Sambucci. Bylo to jen o dvě kačky dražší než jabčák, a člověk po tom skutečně sám bučel.
A to nemluvím o takových perlách, jako byl například Alpský Ryzlink - do litru jabčáku se nalila malá flaška Alpy. Jo jo, to nás ještě hřálo mládí a láska k Sovětskému Svazu...
No to musí být hodně zajímavé pití . U nás se Šakalí dech vyrábí tak, že se vezme kafe (jako na turka) a místo vroucí vody se to zalije skoro vroucím Rumem, respektive, podle norem EU, Tuzemákem. Je otázka, který z obou Dechů bude víc smrtící...
Těch "čůč" bylo mnoho druhů a co kus, to originál. Některé se jen objevilo, prodalo a zmizelo (Šumavké bylo ovšem stálice).
Není divu. V JéZéDé se muselo uklidit. Tak všechno shnilý ovoce, plesnivý brambory, nějaká ta myš a starý montérky... to se naházelo do téměř prázdný, rezavý vany na močuvku, zasypalo cukrem a nechalo vykvasit. Pak už jen stočit, na to nálepku: "Pravé a lahodné, přírodní ovocné víno" a už to jelo.
Tedy tajemství výroby čůča je známe. a) Nesmí tam přijít ani kousek ničeho kvalitního a nezkaženého. b) Hodně cukru!
Je tu ovšem již kolegy nadhozený problém. Je výroba a skladování čuča slučitelná s bojem s terorismem, smlouvou o nešíření zbraní hromadného ničení, principem předběžné opatrnosti, zákonem na ochranu zvířat, mírovýma dohodama...
Něco mi i napovídá, že vidět to nějaká ta EU norma, tak by jí klepla pepka.
tak Šumavské bylinné víno je zde
http://www.sumavske-bylinne.cz/
oblíbená chuť
vůně šumavských bylin
příznivá cena
To co je nabízeno jako Šumavské víno, nemá s původním mnoho společného. Jestli vůbec něco. Je to jako Kofola bez kofeinu, nebo Chito bez chininu. Původní chutě těchto limonád asi pamatujeme už jen my nad 50.
Dobrý den,
pokud to po 10 letech není již passé – mohu poprosit o ofocení etikety a postnutí sem nebo na info@sumava-litera.eu? Regionální kulturní dědictví nás v rámci festivalu Šumava Litera velmi zajímá.
Předpokládám, že to byla litrová lahev a musí to být nějaká poslední edice z konce 80./počátku 90. let, protože ještě v r. 1986 byla cena 14 Kčs a text uváděl "obsahuje výtažky 22 vybraných bylin".
Díky za případnou reakci a vše dobré.