Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Ubíjím čas. Ti co neví která bije, nad tím obvykle závistivě kroutí hlavou protože netuší jak děsná je otrava čekat na vhodnou chvíli, kdy je možné restartovat server a pak absolvovat pár horkých okamžiků, aby bylo možné pokračovat v práci. Ještě že je tady ten blog.
Ze znuděného bloumání po netu mám vtíravý pocit, že se loňská okurková sezóna protahuje stále dál a dál. Je to opravdu vzácný okamžik, kdy mne z čekací letargie vytrhne nějaký opravdu zajímavý či vtipný blogpost či článek. Bohužel jich je méně a méně. Nemyslím tady. Obecně.
Venku je krásně slunečno, ale poněkud zima. Kdyby nebyla taková kosa, tak bych šel asi na procházku. Kamarád je chovatel hmyzu a tak mě napadlo jak se s těmi výkyvy jeho včelstvo popasovalo. Špatně, v únoru včelky pomrzly a tak se připravuje na nový pokus o kolonizaci svých úlů. My doma pěstujeme akorát tak moly. Sice nevíme kde, ale čas od času odněkud vyletí a celá rodina pak má spoustu zábavy dokud ho úspěšně nezavraždí. Jiný hmyz naštěstí doma nechováme.
Budiž mementem pro všechny neznalé, že největší tragédie práce na úřadě je, že zde člověk musí sedět i kdyby se celou dobu jen dloubal v nose. Přestože můžu svou práci dodělat až když budou všichni někde v háji a nebudou strašit na serveru, musím tady dřepět a kousat se nudou. Ale co. Výpověď už běží.. Fakt se jsem zvědav, na ty co se přihlásí na tenhle flek a jejich pohnutky.
Tiskni
Sdílej:
Pozor, chystáte se komentovat 389 dní starou diskusi.to to letí .... jak to vypadá s přechodem na win u vašeho úřadu? i když jestli je výpověď na cestě, tak se asi ptám zbytečně tu nudu ti závidím, teď nevím co dřív
Pendlovat tam a zpět za současného stavu ČD mě opravdu moc nebere.Němělo tam být pendolínovat?