Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Jsem zakladatelem tohoto portálu. Linux jsem používal spousty let, nějaký čas jsem se aktivně podílel na jeho propagaci v Česku (CZLUG, časopisy ComputerWorld, Network Magazine atd). Se současným Abíčkem už nemám nic společného.
Už se to tu vícekrát nadhodilo, pojďme to tedy řešit - dělení zápisků do blogů do kategorií. Padaly návrhy na označení zápisku například na odborný/neodborný. Já spíše uvažuju o těchto kategoriích, ze kterých by si autor musel vybrat: Linux, IT, Programování, Komunita a Ostatní. Nejspíše bych dokázal udělat, aby si člověk mohl dát odfiltrovat Ostatní, což odpovídá požadavku na členění dle odbornosti. Výhledově by se mohlo udělat i jemnější filtrování (proto tolik kategorií), ale z důvodu vysoké zátěže databáze a špatného cachování to prozatím nebudu implementovat. Jaký je váš názor?
Tiskni
Sdílej:
Buď nechat název jako Linux, nebo ho zobecnit na Operační systémy....abychom nediskriminovali uživatele Windows
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Firefox je nejvíce používán na Windows.Rozumný člověk by tohle počítal na procenta, ne na absolutní čísla...
Budou mít admini možnost změnit kategorii?Už jsem se ptal, pokud ano, tak není co řešit. I když to bude asi znamenat více práce. Co se týká popichování, už tu vyšlo pár článků, které měly původ v blogu.
Mě se teda nikdo na nic neptal :o), ale hlásím se k těm, kterým je to jedno. Co číst nechci (ať už proto, že mě to nezajímá, nebo proto, že bych se nasr...rozčílil), to nečtu a s tímhle přístupem si celkem vystačím.
Ale těm, co musí každý blog masochisticky přečíst do konce i s komentáři to třeba pomůže. Zřejmě je to stejný druh lidí, kteří jsou schopni po celou dobu sledování televiznícho pořadu na něj plynule nadávat, ale nikdy to nevypnou :o))
Z.H.
Podle me se to neujme (soudim podle ochoty ctenaru hodnotit jiz dostupnymi zpusoby). Radit do kategorii ma taky kazdy pisatel blogu moznost, asi se to moc nepouziva. Stejne to nebude sedet a prakticky vyznam bude podobne maly, jako ma hodnoceni clanku dnes.Uz je mi to skoro trapne, ale opet s xkeshem souhlasim. Navic... nerad bych se nekoho dotknul, ale pripada mi, ze technicky orientovani lide maji casteji sklon vsechno "skatulkovat", Jak chcete ty casto pestre ruznorode a nezaraditelne veci, ktere v sobe maji tak mizivy skutecny rad, narvat do par jednoduchych skatulek? Napadlo by me spoustu temat, ktere uplne presne nepatri do zadne z tech kategorii... a zaroven patri do vsech. Chyba mereni vetsi nez rozptyl namerenych hodnot. K nicemu. Aby to bylo uzitecne, muselo by to byt mnohem komplexnejsi. Muselo by to hodnotit z mhonem vice uhlu pohledu a muselo by to clanky vybirat na zaklade mnohem vice kriteri - autor, klicova slova, tema, zamereni, uroven odbornosti... to vse vzajemne provazane, s ruznymi vahami... Chtelo by to nejakou neuronovou sit, kterou si kazdy z nas nauci tak, aby mu predhodila ke cteni jen to co chce. Vypada to narocne, ale osobne mam jednu takovou neuronovou sit k dispozici. Mam ji ve sve hlave. Podle titulku, autoru jejichz drivejsi posty si pamatuju, nekolika klicovych slov o ktere mam zajem a obcas s pomoci rychleho orientacniho proskenovani textu mi predhodi presne ty blogy, ktere chci. Funguje mnohem efektivneji nez jakekoli "skatule". Doporucuju pouzivat.
Tiež sa prihováram za kategorizáciu. Sú tu príspevky rôzneho "žánru" od politických, cez humorné až po odborné. Nie som proti, len by bolo vhodné to oddeliť.
Prihováram sa za kategóriu osobné
Jeste jednou pro vysvetleni, nekoho podezirat ze skatulkovani neni urazka, to je uznani.No... rekl bych spis, jak kdy. Na tom prave zavisi jemny rozdil mezi expertem a technokratem. Tim druhym bych byl nerad.
a hlavně jestli bude mít pan Literák chuť a čas k realizaci.nebo nekdo jiny, jelikoz jsou zdrojaky pod GPL