Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Pacman je šedý, vizuálně nemastný neslaný. Ale já jsem řekl NE, když pacman tak hezký a barevný, aby důležité věci byly vidět.
Myslím, že není co okecávat… pacman je velmi šikovný správce balíků, ale nevypadá moc přitažlivě (na rozdíl třeba od emege v gentoo). Ráno jsem se pustil do práce a pacman celkem příjemě prokouknul. Můžete si stáhnout upravený PKGBUILD, který sestaví barevnou verzi pacmana. Bugreportovat můžete třeba sem do diskuze.
Jeden obrázek vydá tisíc slov :). Samozřejmě, že není barevné jen info a hledání, ale jsou obarvená i varování, errory…
BTW dvakrát přelouskat zdrojáky bylo poučnější, něž desetkrát přečíst manuál ;)
Doplnění a příslib do budoucna :)
Ani kód pacman3 není přivětivý pro tuto úpravu, takže až budu mít víc času, přepíšu pacmana3 tak aby měl barevný výstup (jen do konzole), ale nebudu trápit s podporou jiných jazyků, takže bude jen anglicky.
Tiskni
Sdílej:
pacman -C
?
ls --color=auto ls --color=auto | cat ls --color=yes ls --color=yes | cat
NAME isatty - does this descriptor refer to a terminal SYNOPSIS #include <unistd.h> int isatty(int desc); DESCRIPTION returns 1 if desc is an open descriptor connected to a terminal and 0 else. CONFORMING TO SVID, AT&T, X/OPEN, 4.3BSD
/* a.c */ #include <stdio.h> #include <unistd.h> int main (void) { printf("%d\n", isatty(1)); return 0; }
$ gcc a.c $ ./a.out 1 $ ./a.out | cat 0
#define CERVENA (mam_terminal ? barvicky[4] : "")
pacman -Syupopř.
pacman -Ss <program>a
pacman -S <balík>a na barvičky moc nehledim. Mnohem víc mě zajímá, esli Beryl funguje tak, jak má