abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1994 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    19.8.2018 09:10 futurológ
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ZBT WG3526 - minirecenze
    Neviem či OpenWRT má nejaké /etc/sysctl.conf, ale tieto položky v /etc/sysctl.conf pri gigabitovom pripojení zlepšia prenosové rýchlosti siete (samba, nfs, ftp...)
    net.core.somaxconn = 4096
    net.core.netdev_max_backlog = 65536
    net.core.optmem_max = 25165824
    net.core.rmem_max=8388608
    net.core.wmem_max=8388608
    net.core.rmem_default=65536
    net.core.wmem_default=65536
    net.ipv4.tcp_mem = 65536 131072 262144
    net.ipv4.udp_mem = 65536 131072 262144
    net.ipv4.tcp_max_tw_buckets = 1440000
    net.ipv4.tcp_tw_reuse = 1
    net.ipv4.tcp_sack = 1
    net.ipv4.tcp_window_scaling = 1
    net.ipv4.tcp_no_metrics_save = 1
    net.ipv4.tcp_rmem=4096 87380 8388608
    net.ipv4.tcp_wmem=4096 65536 8388608
    net.ipv4.tcp_mem=8388608 8388608 8388608
    net.ipv4.route.flush=1
    
    20.8.2018 12:54 Kandidat viet
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ZBT WG3526 - minirecenze
    ^^^^^ - toto nadomnou mi spravilo zo skakajucich 50-85MB/s konstantne 90-95MB/s. Dik :)
    19.8.2018 15:51 elenril
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ZBT WG3526 - minirecenze
    No nevim, když už se v tom člověk chce vrtat a nastavovat tak mi přijde lepší mít oddělená zařízení na routery, switche a AP.
    19.8.2018 15:56 adminn
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ZBT WG3526 - minirecenze
    v enterprise sfere iste, na doma je lepsie to mat all-in-one koli spotrebe...
    19.8.2018 16:13 elenril
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ZBT WG3526 - minirecenze
    Tyhle krabičky berou tak 5W, takže za to člověk dá možná i cenu jednoho obědu za rok. Navíc když "doma" je větší jak 1+kk, tak už 4 porty na switchi/jedno AP přestává stačit.
    19.8.2018 17:14 Kate | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ZBT WG3526 - minirecenze
    Hm, tak jsem si řekla že to spočítám. 2+kk, turris a menší switch prakticky plné (8 portů). Už delší dobu přemýšlíme o upgrade na PC Engines APU2 + jeden velký switch, přestává nám to stačit.
    19.8.2018 18:17 elenril
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ZBT WG3526 - minirecenze
    APU2 používám jako router už asi půl roku, naprostá spokojenost.
    19.8.2018 17:33 šarlatán
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ZBT WG3526 - minirecenze
    90 percent normálnych ľudí (nie nás geekov) používa doma aj tak iba Wifi :D
    19.8.2018 17:50 Ovocníček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ZBT WG3526 - minirecenze
    Tak úplně normální taky nejsem, ale mám jenom WiFi. Nechtěl jsem vrtat zdi a nakonec to bylo i levnější. Router asi za 500, vybral jsem ho aby spotřbea byla pokud možno co nějnižší, ale je to dost problém, protože málokde se to udává.

    Tak moc nechápu, proč maj ti geekové takovou potřebu mít doma enterprise-level infrastrukturu. Kanón, vrabci...
    19.8.2018 18:20 elenril
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ZBT WG3526 - minirecenze
    Nebudeš tomu věřit, ale některé lidi prostě baví si s tim hrát. A jako příjemný vedlejší efekt se pak nemusíš tolik spoléhat na služby "zdarma" od podezřelých megakorporací.
    19.8.2018 19:45 Kate | skóre: 9
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ZBT WG3526 - minirecenze
    Dávat na WiFi desktopy je nesmysl, pokud jdou pohodlně připojit kabelem. Připojovat NAS bezdrátem mi přijde jako blbost, navíc leží hned u routeru. U tiskárny by s tím problém nebyl, ale je taky hned vedle, je zbytečné zatěžovat pásmo. Raspi s Kodi a televize jsou hned vedle, taky žádný důvod pro bezdrát. Připojovat steamlink přes wifi není dobrý nápad, takže je taky ve switchi. 3D tiskárna s Octoprintem je na wifi, tam se mi nechtělo tahat kabel a neposkytovalo by to žádnou výhodu. No a pak tam mám píchlé raspi 2 se zigbee donglem, na kterém si hraju s domácí automatizací. To wifi nemá.
    19.8.2018 21:02 Ovocníček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ZBT WG3526 - minirecenze
    tiskárnu, NAS a Steamlink nemám, takže je to snadný. Kabely se mi vrtat nechtělo a když jsem zaváděl wifi před osmi lety, tak jsem měl starej AP Airlive zadarmo z popelnice, takže to byl ještě bonus. Na drát by se nějaká krabice musela dokoupit. A opravdu, když tam ještě ty kabely nemáš a musíš nějak složitě tahat a vrtat, blééé
    20.8.2018 10:28 Karel | skóre: 14
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ZBT WG3526 - minirecenze
    Šlo by dát link na obchod kde jsi to kupoval? Co jsem hledal, tak pod 2200Kč, jsem se nedostal. :/
    paul2no avatar 20.8.2018 11:23 paul2no | skóre: 16 | blog: Paulovo doupě | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ZBT WG3526 - minirecenze
    Já ho kupoval na eBay. Zkuste to tam prohledat.
    Pravda, láska a elektrická trakce zvítězí nad lží, nenávistí a trakcí motorovou.
    21.11.2018 16:42 motyq
    Rozbalit Rozbalit vše Re: ZBT WG3526 - minirecenze
    skoda ze to nema jeste POE 802.11/af/t to by bylo bozi.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.