Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Věděl jsem, že v ČRo jsou lidi, kteří mají přehled, a snaží se podporovat alternativy. Dnes jsem byl mile překvapen.
Chystal jsem si nějaké prezentace do školy, které se týkají meziválečného divadla (v podstatě Osvobozené divadlo a Divadlo E. F. Buriana), a kromě Wikipedie jsem masivně využil právě stránky Českého rozhlasu.
V první řadě se jedná o Rádio na přání, ve kterém jsou (pro mnohé posluchače) skutečné perly. Člověk neví, co dřív poslouchat či stáhnout.
To mě donutilo opět hledat nějaký pořádný podder, nakonec mě Jirka (díky) nakopl směrem k Amaroku - myslel jsem, že podcasty jenom nahrává do playeru, ale ono se to umí chovat jako vcelku dostačující čtečka.
Když jsem pro zajímavost četl články na stránkách ČRo, byl jsem příjemně překvapen - podcasty jsou sice v MP3, ale správci se zajímají, zda by lidé nechtěli radši OGG. Milá je taky malá recenze na PenguinTV (program samotný mi připadá dost nedodělaný) a vůbec články věnované podcastingu.
Takže až si naladíte "nějaký Český rozhlas", klikněte na anketu.
Tiskni
Sdílej:
K čemu OGG, když většina přehrávačů umí jen WAV, MP3, a WMA?K čemu Linux, když většina... :P
Je hezké že se kluci z ČRo nějak baví a neflákají se, ale kdyby měli drobet odvážnější zpravodajství nebo si zhruba o řád až dva snížili rozpočetJistě jsou to titíž, kdo se starají o datové formáty, obsah zpravodajství i rozpočet, že?
K čemu Linux, když většina... :P..PC jej nenabootuje?
Jistě jsou to titíž, kdo se starají o datové formáty, obsah zpravodajství i rozpočet, že?Zastřešuje je stejná firma, a každý kdo něco umí má možnost jít jinam. Proč to tedy rozlišovat?
Musíte si vybírat adekvátní příklad. Když tedy např. většina her a (zbytečných, ale lákavých) shareware programů v něm nefunguje? K čemu Open Document Format, když většina lidí používá MS Word a jeho .doc?K čemu Linux, když většina... :P..PC jej nenabootuje?
Zastřešuje je stejná firma, a každý kdo něco umí má možnost jít jinam. Proč to tedy rozlišovat?Protože vy na pozitivní skutečnost odpovídáte tím, že na tom nezáleží, že by se mělo udělat něco jiného. V tomto konkrétním případě se lze někdo dokonce dočíst, že je to iniciativa technické části redakce (aspoň jsem se to tam dočetl). Ve výsledku tak proti sobě vyrušíte každý jeden pozitivní krok poukazem na naprosto nesouvisející problematiku. Zlepší se jeden pořad, řeknete, čert to vem, měl se zlepšit jiný?