V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Změnil jsem zaměstnání a tím jsem se stal šťasným uživatelem Windowsů.Gratuluju.
nevíte někdo, na co alpine potřebuje Tcl?Netuším. Mimochodem, když už jsme u toho, máš zájem aby tvoje blogozápisky byly zajímavé i pro totální outsidery jako jsem já? Nebo to za to nestojí napsat navrch článku alespoň jeden odstavec, o čem že to píšeš, protože já teda vůbec netuším :). Kdyby se ti zdál odstavec moc, tak aspoň odkaz.
Mnozí z nás používají linux nebo Windows a jsme přesvědčeni, že to naše prostředí je dobré a to druhé špatné. Ve skutečnosti obojí má své a tak někdy i ortodoxní linuxák nabootuje do Windows. Když už to dělá častěji, nebaví ho pořád přebootovávat a zařídí si to nějak virtuálně. Čili jedno prostředí bude nativní a v něm poběží virtualizační nástroj a v něm bude to druhé prostředí a hostovaný OS třeba ani nepozná, že není na holém železe. No a pak je další možnost, a ta se jmenuje Cygwin. Je to aplikace do Windows, která běží v tom samém filesystému jako Windows, ale má ty soubory unixově pojmenované, má prostředky poskytující unixovou povelovou řádku a pěknou spoustu programů z linuxového světa portovaných do svébytného prostředí Cygwinu. Programy v Cygwinu jsou ve skutečnosti windowsí exáče, mají i v souborovém systému koncovku .exe . Pěkná vlastnost Cygwinu je, že přímo z povelové řádky se dají volat windowsí programy. Klidně si zavoláš Word jako /cygdrive/c/Program\ Files/Microsoft\ Office/Office12/WINWORD.EXE . Bez parametrů. Když mu chceš na povelové řádce dát jméno souboru, který se má editovat, začíná to být složitější. Je na to program cygfile. Tolik na úvod.
configure: Excluding TCL Support, and thus Web Alpine Support
Díky za blogpost.
WEB ALPINE
----------
Web Alpine is the web-based component of the Alpine Mail System. It
rests on the same distributed email technology behind Alpine, but is
accessible from almost any browser on the World Wide Web.
Web Alpine uses TCL to provide the programmatic interface between
the Alpine-provided message store and the cgi-served web pages.
Tiskni
Sdílej: