abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    16.4.2007 20:58 h.xman | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sur de España
    Supr. Spanelsko je moje vysnena zeme. Sice zatim jen na dovolenou, protoze moje spanelstina je jeste dost chatrna a na to hledat si tam praci si zatim netroufam... ale prijde den:-)

    A spanelaci jsou moc prima... vsichni co znam neuveritelne pratelsti a komunikativni. Zrovna delam v takove mezinarodni bande... anglani se bavi hlavne s anglanama, svedi se svedama, francouzi s francouzama, polaci s polakama... jen spanelaci se bavi i se mnou;-) A ty jejich krasne baby...

    Smim-li se zeptat... jak dlouho se ucis spanelsky? A jak to tam zvladas v te skole? Spanelstina mi sice pro cecha pripada o dost snadnejsi nez anglictina, ale zda se mi, ze oni fakt mluvi neuveritelne rychle. A kdyz si vzpomenu, jak dlouho mi trvalo nez jsem zacal poradne rozumet anglicky... au. Na druhou stranu, kamaradka mi tvrdila, ze se ucila anglicky 8 let a stejne pak mela v anglii problemy, zatimco spanelstine dala rok, a zacala se chytat. A ptal sem se sveho spanelskeho kamarada ktery tu kamaradku taky zna, a rikal ze s ni fakt normalne pokeca. Proste... kdyby se ti chtelo se rozepsat i o tom jak se cechovi ve spanelsku zije a ne jen turistikuje...

    Diky za zajimavej blog, tesim se dal...
    Pro poutníky mezi vámi: Camino de Santiago
    Rezza avatar 16.4.2007 21:11 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sur de España
    Ten Madrid urcite rozdelim na zivot a turismus :) To se neda napsat v jednom a popis zivota bude na desetinasobek turismu! Moje spanelstina byla fakt hoodne spatna, tri semestry ve skole, ale proste na technice, kde navic jsme o ten jazyk meli zajem jenom my dva a zbytek tam byl kvuli kreditum zadara a ty necele dve hodky tydne je malo. Ve skole to davame v pohode celkem - technicka (IT) spanelstina je anglictina prevlecena do trosku jineho roucha, prednasejici jsou skutecni dobri - o tom urcite napisu, mluvi rychle, brutalne rychle, hlavne nase linuxacka, ale srozumitelne... Horsi je to na ulici - absolutne nesrozumitelne, mam s tim tezke problemy! Krasny baby - na to zapomen, je to neuveritelne, ale je jich tu jak safranu a to nesmi promluvit... Vetsina ma hlubsi hlas nez ja, oboci jako Breznev, uz chapu proc na kazdem rohu nabizi depilaci, ale proc tam nechodi :) Ale zase maji spravne proporce, to jo! A krasne spanelky poznas na dalku - chodi v teplacich, nechapu, ale je to tak ;) Jinak tady zijeme hlavne s ostatnima Erasmakama, zmenil jsem brutalne nazor na nemce, na francouze... Rekyne jsou skvele, belgicanky taky... Prave madrilenos potkat v Madridu neni jednoduche - zijeme v byte s peruancem, venezuelkou... Je tu fakt cely svet! Urcite se rozepisu podrobnej, je to fakt parada!
    16.4.2007 21:26 h.xman | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sur de España
    Krasny baby - na to zapomen
    No to je asi otazka vkusu... ja jsem ve spanelsku slintal na kazdem rohu (a to Breznev nepatri k mym oblibencum;-)) Ale muzu byt ovlivneny i tim, ze uz dva roky ziju v anglii... kdo zna anglanky, rozumi.
    Je tu fakt cely svet! Urcite se rozepisu podrobnej, je to fakt parada!
    Zelenam zavisti. A jsem zvedavy na to rozepsani.
    Pro poutníky mezi vámi: Camino de Santiago
    Rezza avatar 16.4.2007 21:33 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sur de España
    Co jsem tu s kamosem, co byl v Londyne, tak uz z dalky rika - typicka londynanka a to jsem pak rad za ty spanelky :) A jak je v Anglii? To zase zajima me, tomu Gibraltaru porad neco chybi ;) A kdyz se me ptal prodavac jestli chci bag, tak jsem na neho cumel a doslo mi to az kdyz rekl bolsa, tak jsem z toho doplantany!
    16.4.2007 23:09 h.xman | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sur de España
    A jak je v Anglii? To zase zajima me
    Ale jo, prima. To je ten druh zeme, ze kdyz pak clovek prijede domu do CR, tak se mu chce brecet proc to tam taky tak nejde. Zdvorili a ochotni lidi, dokonce i na uradech kde se k vam chovaji stylem "jsme tady prece pro vas", vsechno vcelku slusne funguje - takove ty veci ze kdyz si neco koupite pres net tak to mate doma druhej den a kdyz si koupite cokoli v obchode a za tejden prijdete ze vam to vlastne nevyhovuje tak vam vrati prachy a jeste se vam omluvi, na vyber 40 internetovejch provideru a kdyz v telce zhlednete predvolebni diskusi tak byste celou ceskou politiku nejradej zavrel do polepsovny... dokonce i na silnicich si tady pripadam celkem bezpecne a ne ze riskuju holy zivot jako v CR. Ale... proste ale. Nevim jak to vysvetlit, ale proste me ta zeme nechytla za srdce. Libi se mi tu, ale ve Spanelsku, uz kdyz jsem tam poprve priletel a vylez jsem z letiste do toho vedra, randalu, troubeni aut a pokrikovani spanelaku, kocky ve slunecnich brylich a palmy... sem proste citil JO!, tohle je ono.
    Pro poutníky mezi vámi: Camino de Santiago
    17.4.2007 11:38 BillyThe.Pilgrim
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sur de España

    Muzu se zeptat co mas proti Francouzkam a Nemkam? Ale ne, vazne - s Nemkama obecne moc zkusenosti nemam (spis jednotlive a ty byly hodne v pohode) a co se tyka francouzek - nemuzu si stezovat.

    Jo a mimochodem - zrovna jsem ve Francii a myslim ze vim, kam se podely vsechny pekny Spanelky - jely za praci do Parize ;o))) Jak se tak divam, asi bych mel taky sepsut nejakej ten blogpost...

    Rezza avatar 17.4.2007 20:25 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sur de España
    S nemkama zkusenosti nemam (par jich tu je), ale nemci jsou fakt perfektni a ze jich tady neni zrovna malo! Proste takovy vecme vysmaty Simon, to mi bude doma chybet. A s Francie Fanny s Pierrem - skvely par, zrovna v teto kombinaci jsme byli v sobotu na Masters Seniors, nas tri vytahli poprve v zivote na tenis a McEnroe za to fakt stal :)
    17.4.2007 10:47 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sur de España
    blázníš, na abclinuxu o cestování?
    Neblázníš. Čte se to moc dobře, těším se na pokračování.
    Rezza avatar 17.4.2007 20:29 Rezza | skóre: 25 | blog: rezza | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sur de España
    Diky, povzbudi to a budu pokracovat! Podle ankety sice vede "Skola a Linux", jen preci jen by se hodil spis trosku uvod do zivota v Madridu, clanek to urcite hodne dlouhy a Pilar bych si nechal na pozdej. Proste takova pani profesorka linuxacka se jen tak nevidi!
    ¡Vamos a ver!
    msk avatar 18.4.2007 15:00 msk | skóre: 27 | blog: msk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Sur de España
    Jeeee, KKK je aj v Spanielsku? :)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.