abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
včera 09:44 | Upozornění

Byly zveřejněny videozáznamy přednášek z konference LinuxDays 2019, která proběhla 5. a 6. října v Praze. Odkazy na videa společně s prezentacemi naleznete v programu, případně můžete jít rovnou na stránku video. Záznamy pořizovalo Audiovizuální centrum SiliconHill.

Petr Krčmář | Komentářů: 18
17.10. 18:55 | Nová verze

Bylo vydáno OpenBSD 6.6. Opět bez oficiální písně. Z novinek lze zmínit například sysupgrade(8).

Ladislav Hagara | Komentářů: 5
17.10. 08:36 | Nová verze

Vyšla nová verze monitorovacího řešení Centreon 19.10.0. Novinek je spousta (realtime API, podpora JIRA, vylepšený systém notifikací...), ale těmi nejdůležitějšími je pro mnohé uživatele podpora nové verze rrdtool 1.7.x a php 7.2. Systém tak půjde bez problémů provozovat na jiných distribucích než CentOS 7. Kompletní přehled novinek v seznamu změn. Předpřipravená appliance i samotné části jsou k dispozici na oficiálních stránkách.

Max | Komentářů: 0
17.10. 01:00 | Komunita

Dnes vyjde Ubuntu 19.10 s kódovým názvem Eoan Ermine. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Ubuntu 20.04 LTS bude Focal Fossa.

Ladislav Hagara | Komentářů: 14
16.10. 22:11 | Zajímavý projekt

Padesátiny Unixu lze oslavit také hrou The Unix Game aneb na unixové roury pomocí Scratche.

Ladislav Hagara | Komentářů: 2
16.10. 21:44 | Komunita

Vývojáři svobodného 3D softwaru Blender oznámili, že nejnovějším firemním sponzorem Blenderu je společnost Adidas. Jedná se o úroveň Corporate Silver, tj. 12 tisíc eur ročně.

Ladislav Hagara | Komentářů: 24
16.10. 18:22 | Komunita

V září proběhla každoroční konference Akademy komunity KDE. Nyní jsou záznamy přednášek dostupné online. Témata se dotýkají aplikací a knihoven KDE, jejich adaptaci pro různá speciální použití (vestavěná zařízení či rozšířená realita) i obecně vývoje a distribuce softwaru.

Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
16.10. 09:11 | Zajímavý článek

Mozilla.cz informuje o vylepšování vlastních about: stránek Firefoxu, konkrétně o odstraňování volání funkce eval() z těchto stránek. Tyto stránky mají přístup k interním součástem Firefoxu, ale protože jsou napsané v HTML a JavaScriptu, mohou být cílem podobných útoků jako webové stránky zobrazované v prohlížeči (např. vložení cizího kódu nebo obsahu), jen s potenciálně závažnějším dopadem. Pokud by se někomu skutečně povedlo kód do

… více »
Ladislav Hagara | Komentářů: 3
16.10. 08:55 | Zajímavý projekt

Uživatel GitHubu joeycastillo představil The Open Book Project, jehož cílem je vytvořit open-source čtečku elektronických knih. Projekt se zatím nachází v rané fázi vývoje, už nyní ale obsahuje použitelný návrh hardware prototypu „Feather Wing“, jehož cílem má být ověření konceptu na 4,2palcovém displeji. Tento koncept je postaven na kitu Adafruit Feather M4 Express, který ovládá hlavní desku s displeji a tlačítky. Po úspěšném ověření

… více »
Bystroushaak | Komentářů: 41
16.10. 05:00 | Nová verze

Byla vydána verze 5.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
Kdy jste naposledy viděli počítač s připojeným běžícím CRT monitorem?
 (20%)
 (4%)
 (11%)
 (39%)
 (24%)
 (2%)
Celkem 423 hlasů
 Komentářů: 22, poslední 23.9. 08:36
Rozcestník

Příprava stezky odvahy, zápisek z akce

24.6.2012 22:11 | Přečteno: 6497× | Tábor | poslední úprava: 24.6.2012 22:50

Jednoho dne se mě Jirka zeptal, zda se přijedu podívat na TP fest, případně zda pomohu s noční stezkou odvahy pro jeho šestou třídu. Ačkoliv jsem moc netušil co TP Fest je, pozvání jsem přijal a asi s hodinovým zpožděním jsem na akci skutečně dorazil. Zjistil jsem, že jde o prezentaci třídních projektů. Každá třída si připravila vystoupení, případně natočila krátký film. Ačkoliv technická kvalita videa byla občas podprůměrná, příběh a vtip se nedal upřít. Jeden krátký film s tématem výletu do džungle a přepadení kanibaly mě doslova okouzlil. Doplnit ještě pár speciálních efektů, občas stabilizovat obraz, tak Avatar bude mít konkurenta! Fakt pecka ;-).

Když akce skončila, začali jsme rychle plánovat noční bojovku a grilování, které Jirka slíbil jeho bývalé třídě na závěr školního roku. Vše bylo domluvené, děti po akci ve škole přespí.

Bylo nutné vymyslet trasu. Původně jsme chtěli děti poslat na zříceninu hradu, která je asi 200 metrů za školní budovou. Bohužel, na zříceninu se šlo blbě, ze školní zahrady to nešlo, muselo by se lézt přez zeď. Jít centrem města a pěšinkou na hrad také nešlo – hrozilo, že by holky potkal nějaký místní pobuda v podnapilém stavu. Finální trasa vedla z prvního stupně školy přes náměstí na stupeň druhý, dále přes zahradu do starého sklepa, do kotelny a na školní hřiště.

Rychle jsme jeli k Jirkovi pro všechno potřebné vybavení. Po chvilce nakládání nám ale došlo, že musíme jet i ke mně domů pro další rekvizity, 40 Km po D1 byla slast, ale přežilo se to.

Doma mám totiž plno super věcí, které byly jako stvořené k noční bojovce. Jeli jsme pro dvě makety egyptských mumií, výrobník divadelní nízkoúrovňové mlhy a barevná RGB světla. Během cesty jsme měli malý brainstorming na téma příběhu bojovky. Přišlo nám fádní děti pouze děsit na trase označené svíčkami. Nutností se stal nákup tří vepřových srdcí.

Přikládám příběh, ať to dává smysl.


„V dobách dávných, v starověkém Egyptě žil člověk jménem Azibo. Jeho touha po bohatství byla tak veliká, že se neštítil nejhoršího, znesvěcení místa věčného odpočinku. Hrobů samotných faraonů. Faraon byl vždy před smrtí mumifikován – jeho orgány byly umístěné do nádob, jeho tělo bylo naplněné solí a namazané tak, aby postupně vyschlo a nedošlo k jeho poškození. Protože lid v té době věřil v posmrtný život, bylo běžné že do hrobky dávali spoustu drahých darů, zlata, šperků.

V té době žil u Azibo, vykradač hrobů. Před uzavřením hrobky do ní vždy vnikl a dary odnášel.

Toto jednání nakonec ukončil zásah bohů, Azibo byl uvězněn v hrobce a uvrhnut k věčnému požírání masa faraonů. Bohužel, faraon který se stal obětí Aziba byl zneuctěn a odsouzen k strádání v posmrtném životě. Pouze probodnutí faraonova srdce na posvátném místě mohlo vše ukončit! Protože srdce bylo jediným orgánem, který Azibo nemohl sníst, musel ho bedlivě střežit.

Protože měl Azibo stále hlad, hrozilo že zabije a sní každého, kdo se faraonovo srdce pokusí získat. Jediné, co na Aziba platilo bylo polití vodou. V Egyptě byl vody nedostatek a kontakt s vodou Aziba vždy omráčil.“


Super, naložené auto už parkuje u školy a my se naplno věnujeme přípravě. Roznášíme rekvizity, kabinet biologie nám poskytl řadu lebek a kostí, vše gumové, nicméně věrné! Jirka bude hrát Aziba, já budu mnich který na náměstí pohlídá bezpečí dětí, další přizvaný kamarád Martin bude nestvůru ve školní budově.

Je 18 hodin, u školy už jsou první děti. Dorazilo jich celkem devět, jeden kluk a kopa holek, pár potvrzených účastníků nakonec nepřišlo. Dorazila i Petra, zástupkyně ředitele. Na zahrádce zakládáme oheň a opékáme buřty. Večer je ve znamení různého povídání, pojídání dobrot od maminek a blbnutí na trávě. Pomalu se dělá tma a je jasné, že akce začne záhy. Dětem pouštíme horor, který má navodit vhodnou atmosféru.

Zatímco se děti dívají, my horečně dolaďujeme příběh a jdeme do terénu. Rozmístíme mapky, svíčky, zapneme výrobník mlhy, zapojíme ozvučení které vyluzuje strašidelné zvuky.

Ve školním sklepení jsou místa, kde je vidět místy něco, co připomíná hradby hradu, který škola nejspíš částečně pohřbila. Na první zastávce je připravena mumie, ve výklenku je lidská lebka se vzkazem a kelímek s vodou. Tím to teprve začíná!

Další zastávka je místem, kde mají děti potkat Aziba. Jedná se o starou, nepoužívanou školní kotelnu, která obsahuje pozůstatek podpůrné konstrukce pro kotel. Lávky pro zásobování kotle uhlím, schodiště a všemožný nepořádek.

V rohu místnosti je díra do stěny, na první pohled jak z filmu vetřelec – čistý kulatý průraz. Dál pokračuje asi metr vysoká chodba kterou příčně protíná něco, co vypadá jako stará, částečně zavalená kanalizace. Ano, toto je správné místo kde bude připravené faraonovo srdce! Do místnosti ještě dáváme mapku s cestou k oltáři, kam děti musí srdce odnést.

Komůrku osvítíme rudě červeným světlem, ke vstupu dáme pochodeň s mumií a po podlaze rozmístíme lidské kosti. Aby děti měli vzpomínku, do rohu na stativ dávám foťák, do druhého rohu blesk. Vše je bezdrátově propojené se spouští, která dokáže scénu zachytit, ovládání tiskne v ruce samotný Azibo!

Posledním stanovištěm je hřiště, pro nás plní funkci oltáře! Dvě louče, uprostřed zlatý pohár a velká bodná zbraň.

Vše může začít!

Po nějaké době bojovka skončila a dětem se opravdu líbila. Nikdo neměl žádné velké problémy, nicméně strach se často maskoval za občas až hysterický smích. Dokopat děti ke vstupu do sklepa nebylo často snadné, já jako „hodný“ mnich musel ukazovat, postrkovat... bylo to o nervy. Trasa dlouhá maximálně pár stovek metrů trvala klidně i 40 minut!

Unavení jsme nakonec usnuli někdy kolem 4-5 hodiny ranní.

Kolem desáté hodiny ranní nás uvítala zase Petra, všem nám přinesla snídani – voňavé koblížky, uvařila čaj. Hodinku jsme ještě vyprávěli o bojovce, barvitě líčili dojmy. Děti nám pak pomohli uklidit všechno vybavení, odnést vše do auta. Nezapomělo se ani na pár „morbidních“ skupinovek kde děti se zájmem pózují s kostmi, mumiemi a srdcem!

Na závěr jen uvedu, že srdce skončila jako pochoutka pro psy, žádná mumie nebyla zraněná a děti se spokojeně rozešly do svých domovů.

Podívejte se na fotky, snad zaujmou!

       

Hodnocení: 100 %

        špatnédobré        

Obrázky

Příprava stezky odvahy, zápisek z akce, obrázek 1 Příprava stezky odvahy, zápisek z akce, obrázek 2 Příprava stezky odvahy, zápisek z akce, obrázek 3 Příprava stezky odvahy, zápisek z akce, obrázek 4 Příprava stezky odvahy, zápisek z akce, obrázek 5 Příprava stezky odvahy, zápisek z akce, obrázek 6 Příprava stezky odvahy, zápisek z akce, obrázek 7 Příprava stezky odvahy, zápisek z akce, obrázek 8

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

Komentáře

Vložit další komentář

24.6.2012 22:54 Ragzid | skóre: 24 | blog: Pivní koutek | Liberec-Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: Příprava stezky odvahy, zápisek z akce
Jó, kde jsou ty časy, kdy jsme chodili k smrti vystrašení o půlnoci k Langeho křížku pod Poledníkem, nebo na hřbitov na Kristiánově :-)

Jinak děti přespí :P
=^..^= AmigaPower® avatar 25.6.2012 00:48 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: Příprava stezky odvahy, zápisek z akce
...kozyčky :P
25.6.2012 10:24 Tomáš
Rozbalit Rozbalit vše Re: Příprava stezky odvahy, zápisek z akce
Takového vybavení. Pamatuji jednu stezku odvahy, kdy stačilo na vyvrácený strom naskládat červená světýlka z bicyklů a strachu bylo habaděj. A to jsme je přepli na svícení, k blikajícím by asi žádné z dětí nedošlo.
Johny z Podoli avatar 25.6.2012 10:26 Johny z Podoli | skóre: 26 | blog: rocfdebian
Rozbalit Rozbalit vše Re: Příprava stezky odvahy, zápisek z akce
tak mít děti kterým je 8-9 let, byla by to jiná ;-) nám to šli samé třináctky ;-)
Můj web o táborech: Letní dětské tábory, Hudební tábor , Můj nový blog na Nul.cz
25.6.2012 12:31 otec
Rozbalit Rozbalit vše Re: Příprava stezky odvahy, zápisek z akce
Šly, proboha, šlY! :-D TřináctkY šlY, klucI za nima utíkalI.
Johny z Podoli avatar 25.6.2012 13:43 Johny z Podoli | skóre: 26 | blog: rocfdebian
Rozbalit Rozbalit vše Re: Příprava stezky odvahy, zápisek z akce
ouu, pro příště ;-) díky
Můj web o táborech: Letní dětské tábory, Hudební tábor , Můj nový blog na Nul.cz
25.6.2012 17:08 Xerces
Rozbalit Rozbalit vše Re: Příprava stezky odvahy, zápisek z akce
Otřepaná pomůcka ... Holky si hrálY s tvrdým a kluci šlI pak domů s měkkým. Jinak do příště by to chtělo ještě nějaký audio efekty. Nám se to osvědčilo, ale je pravda, že se to blbě časuje.
Johny z Podoli avatar 25.6.2012 23:29 Johny z Podoli | skóre: 26 | blog: rocfdebian
Rozbalit Rozbalit vše Re: Příprava stezky odvahy, zápisek z akce
pomůcka super ;-))) dík za ní.

Jinak audio bylo, snad o tom i píšu... chodba plná mlhy a strašidelných zvuků ;-)
Můj web o táborech: Letní dětské tábory, Hudební tábor , Můj nový blog na Nul.cz
gtz avatar 25.6.2012 20:42 gtz | skóre: 27 | blog: merlins | Brno - Venkov / Rosicko
Rozbalit Rozbalit vše Re: Příprava stezky odvahy, zápisek z akce
Nezapomněl jsi si zapnout korekturu pravopisu? :-) to se píše automaticky a nepřemýšlí se nad tím.
- nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
25.6.2012 14:40 manasekp | skóre: 29 | blog: manasekp | Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: Příprava stezky odvahy, zápisek z akce
grammar nazi
BIOKOMP | Cas od casu se pokousim nekoho srazit k zemi abych se tam nevalel sam.
Prcek avatar 25.6.2012 15:26 Prcek | skóre: 43 | Jindřichův Hradec / Brno
Rozbalit Rozbalit vše Re: Příprava stezky odvahy, zápisek z akce
Když ho na to nikdo neupozorní, tak se to nikdy nenaučí :-P.
Člověk je takový, jak vypadá... A já vypadám jako pravá, nefalšovaná děvka!!!
25.6.2012 22:56 ftdolton
Rozbalit Rozbalit vše Re: Příprava stezky odvahy, zápisek z akce
Hezkýýýý! Njn, češtinu už nebudu komentovat - správně na to poukázali(-y) jiní(-ý) ... :-))) V každém případě je fajn, že pro ta děcka něco děláte. Pokud se to nepřežene, tak je to OK. Ostatně, dobrý je vlastně celý příspěvek - až na ten syžet noční hry/dobrodružství - takhle podobně blbě jsem to vymyslel naposledy k poslednímu zvonění u maturity, a to jen proto, že nikdo jinak nevymyslel vůbec nic. Ale mne omlouvá (snad) to, že už je to víc než 30 let. Skutečně mne fascinuje, kolik úsilí jste vynaložili na technické zabezpečení, pře cca 40 lety našim vedoucím Junáka stačila plátěná maska Široka, tři svítilny na "buřtbaterky" a pohled přes údolíčko na protější svah byl více než dramatický - nechtělo se nám do lesa, nechtělo ... Chlapi, díky za děcka - za Váš čas a úsilí.
25.6.2012 23:43 František
Rozbalit Rozbalit vše Re: Příprava stezky odvahy, zápisek z akce
na táboře jsme taky dělávali pro děti bojovku. Všecko probíhalo v pohodě - strach byl všudypřítomný. Já na svém stanovišti jen stál a hejbal rukama. Jenže od momentu, kdy po mém výstupu jeden klučina (cca 10 let) dostal málem infarkt se těch bojovek zase bojím já. Jen tam stál a čučel... Nakonec to rozchodil, ale já už to vícekrát zažít nepotřebuju.

Založit nové vláknoNahoru

ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
© 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.