Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Kontrolou uplácejících/uplácených toho moc nevyřešíme. Ten kontrolor by taky rád ..Jo, ale pak je tu ještě kontrolor kontrolora. A potom kontrolor kontrolora kontrolora. Atd. To je samozřejmě pouze obrazné: myslel jsem tím průhlednost různých obchodních situací. Ale jako příklad to funguje. Další cestou je korupci legalizovat. Pokud by prostě mohli uplácet všichni, nikdo by nebyl zvýhodněn!
v USA jsem to viděl velmi často, mají to i v Rakousku a jiných zemíchMám pocit, že Slovensko to za Dzurindovy vlády také zavedlo.
A v LTO jela cela vlada. Ne nekteri, ale vsichni.Důkazy? Silně pochybuji. Problém s LTO se táhl několik let a za tu dobu se řada ministrů vyměnila. Není příliš pravděpodobné, aby bylo tolik ministrů ze 4 politických stran do něčeho takového namočeno.
Hmm, já myslím, že to jsou jen ty ksichty pro veřejnost. Ministři, předsedové stran, někteří poslanci, pár senátorů... Jací jsou řadoví členové, nechci raději moc vědět. ... řekněme, že strana ABCL. má skvělý volební program a skvělé lídry. Ty ji zvolíš, protože znáš ten program a ty ksichty pro veřejnost. Nicméně jádro strany bude třeba to nejzkorumpovanější -- a ty o tom ani nebudeš vědět.U komunálních voleb je to trochu jinak. Tam člověk ví, koho přesně volí, aspoň v menších obcích. Takže se pak klidně může stát, že volí někoho úplně jiného než do parlamentu - právě proto, že ti řadoví členové strany mohou mít úplně jiné názory a chování než stranické špičky.
Tiskni
Sdílej: