Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Kontrolou uplácejících/uplácených toho moc nevyřešíme. Ten kontrolor by taky rád ..Jo, ale pak je tu ještě kontrolor kontrolora. A potom kontrolor kontrolora kontrolora. Atd. To je samozřejmě pouze obrazné: myslel jsem tím průhlednost různých obchodních situací. Ale jako příklad to funguje. Další cestou je korupci legalizovat. Pokud by prostě mohli uplácet všichni, nikdo by nebyl zvýhodněn!
v USA jsem to viděl velmi často, mají to i v Rakousku a jiných zemíchMám pocit, že Slovensko to za Dzurindovy vlády také zavedlo.
A v LTO jela cela vlada. Ne nekteri, ale vsichni.Důkazy? Silně pochybuji. Problém s LTO se táhl několik let a za tu dobu se řada ministrů vyměnila. Není příliš pravděpodobné, aby bylo tolik ministrů ze 4 politických stran do něčeho takového namočeno.
Hmm, já myslím, že to jsou jen ty ksichty pro veřejnost. Ministři, předsedové stran, někteří poslanci, pár senátorů... Jací jsou řadoví členové, nechci raději moc vědět. ... řekněme, že strana ABCL. má skvělý volební program a skvělé lídry. Ty ji zvolíš, protože znáš ten program a ty ksichty pro veřejnost. Nicméně jádro strany bude třeba to nejzkorumpovanější -- a ty o tom ani nebudeš vědět.U komunálních voleb je to trochu jinak. Tam člověk ví, koho přesně volí, aspoň v menších obcích. Takže se pak klidně může stát, že volí někoho úplně jiného než do parlamentu - právě proto, že ti řadoví členové strany mohou mít úplně jiné názory a chování než stranické špičky.
Tiskni
Sdílej: