Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
urob si co chceš linux je svobodamozna by stacilo nechat trebas jen
No a uplne poromstenie, to uz bude uloha mladej romskej PC komunity. Romalebuntu by sa malo predavat za symbolicku cenu pre romov - 100,- Pre bielych, zberatelov kuriozit a tych co chcu jednoducho prispiet - 500,- Po odratani nakladov a vyfinancovani zdrojov, zbytok vytazku by mohol smerovat na PC pre romsku linuxovu komunitu trebars do skoly kam chodia... (Efekt: zvysena dochadzka)Z toho jde krásně poznat, že to celé bude jenom vtip.
Vratane tohoto prispevku som napisal 6, slovom "sest" zapiskov v priebehu 8 dni. V mojom pripade je to tapetovanie?Z toho tri kusy dnes - je to tapetovanie v prípade kohokoľvek.
Napiste to teda rovno, ze uz nemam pisat...Prosím: Už nepíš.
Já teda nevím, ale neznám jediného Roma, který by PC jen třeba uměl zapnout. Ti, které mám ve svém okolí já jsou rádi, že umí trošku číst a s tím psaním je to těžká bída.
Romské distro by asi bylo dobrý počin, ale dost pochybuji o realizovatelnosti tohoto nápadu. Nejen kvůli překladu do romštiny.
Podle me je nesmysl vytvaret vlastni distribuci, timhle tempem bude spousta mezi sebou nekompatibilnich distribuci. Pokud chcete neco udelat pro romskou komunitu, zapojte se do nektereho z lokalizacnich tymu, napr. v ramc projektu KDE, a vesele prekladejte. Pak prece neni problem si pri instalaci vybrat ten spravny jazyk.
Vase navrhy na ceny pro "bile" jsou .... mirne receno nesmyslne, nebudu se radsi ani vyjadrovat co si o tomto napadu myslim, jeste bych byl narcen z rasismu. Jen tak mimochodem, kolik odhadujete, ze "prodate" CD teto distribuce? 4-5 kusu?
Tiskni
Sdílej: