Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Přikládám k posouzeni xml scraper pro xbmc - stáhne informace o filmu česky! Nikde jsem nic podobného nenašel a myslím, že nejsem sám komu to trošku kazí dojem z tohodle hezkýho programu.
Není to přiš dobře otestované - spíš takový draft k diskuzi a případnému vylešení, a možná časem i do trunku xbmc ... Většina těch regulárních výrazů byla dost boj, špatně se to testuje, nakonec jsem vzdal veškeré pokusy s scraperxmled editorem/testerem pod windows a vyrobil jsem to metodou pokus/omyl pouze podle debug logu xbmc.
Soubor je uložen na uloz.to(nebo lze ukládat soubory někam na abclinuxu?) a je potřeba ho nahrát do adresáře /usr/share/xbmc/system/scrapers/video/, dál potom na adresáři s filmy v xbmc nastavit obsah na csdb a aktualizovat obsah. Těším se, že to někdo řádně otestuje a dodělá , mě už to takhle stačí.
Tiskni
Sdílej:
[…] nebo lze ukládat soubory někam na abclinuxu?
Lze, jako přílohu k příspěvku v diskuzi pod blogem.
jen krátce na jake jsem narazil nedostatky, ať to někdo neobjevuje znovu:
Nejlíp bylo mít možnost výstupu přimo z db, bez složitého parsovaní stranek, ale kde se ptát?
Ten mail do CSFD by mohol vyzerat takto nejak:
"Nazdar kluci, kradnem vam obsah webu ale cez regulary je to dost tazke. Nemozete tam dat nejake verejne API aby som to mohol kradnut jednoduchsie?"
A keď si ten obsah webu prezerám v prehliadači, tak ho tiež kradnem? Vo vašom slovníku je asi slovo zdieľanie = krádež. Zaujímavé
Myslíš tých štyroch ľudí, ktorí ešte nemajú zapnutý flashblock a adblock?