Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »vcetne diskuze se zastupcem zdravotne postizenychSice nechápu, proč by mělo Konto bariéry mluvit do specifikací datových formátů (tím nemyslím, že by nesmělo - jen nechápu, proč mu na tom záleží), ale každopádně to potvrzuje moji zkušenost s tímto typem organizací. Ač nepochybně v mnoha ohledech prospěšné, tak se sklonem strkat nespokojený nos do věcí, kterým vůbec nerozumějí. A potom přes mrtvoly bránit svůj postoj založený na pomýlené interpretaci celého problému. Občas je to ještě přikořeněno mírně vyděračskou zmínkou o tom, že zatímco vám všem to může být jedno, tak byste aspoň měli brát ohled na postižené, kteří to mají těžší. Ach jo.
Sice nechápu, proč by mělo Konto bariéry mluvit do specifikací datových formátů (tím nemyslím, že by nesmělo - jen nechápu, proč mu na tom záleží), ale každopádně to potvrzuje moji zkušenost s tímto typem organizací. Ač nepochybně v mnoha ohledech prospěšné, tak se sklonem strkat nespokojený nos do věcí, kterým vůbec nerozumějí.Bohužel u podobných organizací (netvrdím, že zrovna u téhle) bývá častým jevem i to, že berou (řekněme) provize od soukomých firem za to, že budou doporučovat jejich produkt jako ten jediný správný. A když si čověk uvědomí kolik stojí kompenzační pomůcka, které hradí v plné výši stát a kolik lidí je potřebuje, je to sakra dobrý kšeft :(
1900 wasn't a leap year. "It's a bug in Excel!" I exclaimed. "Well, not really," said Ed. "We had to do it that way because we need to be able to import Lotus 123 worksheets."Tolik citace z Joelova článku, kde se o problému s roky v Excelu píše víc.
html {background:color}
, cimz by se v IE stalo nemozne napr. nastavit pozadi cele strance. Proto se definovalo tzv. magicke chovani body elementu, takze body {background:color}
roztahlo pozadi na celou obrazovku prohlizece (byt vlastni body tak daleko nesaha, viz stranky dlouhe treba 1 kratky dostavec). Coz se zamozrejme tahne dodnes a do dalsich specifikaci viz spot Magické tělo.
Neznam detaily, ale zda se mi to podobne, tedy ze se tenhle bug Lotusu rozsiril do Excelu a nasledne se pres OpenXML muze rozsirit do vsech kancelarskych baliku (pokud ty budou chtit OpenXML implementovat, coz asi budou)?
Tiskni
Sdílej: