Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Dlouho jsem se UTF-8 dokázal na svém domácím počítači vyhýbat, ale nakonec to potkalo i mne a po instalaci WordPressu jsem zjistil, že se bez možnosti editovat UTF-8 soubory neobejdu. Jak na to bez přeinstalace systému do UTF-8?
Vim naštěstí pro podobné nešťastníky jako jsem já poskytuje podporu. Jak editovat soubory v UTF-8 v terminálu ISO-8859-2 snadno a rychle.
Pokud je VIM zkompilováno s možností multibyte, umí interně pracovat s daty v UTF-8.
Do ~/.vimrc
je potřeba přidat některé z následujících řádků
set encoding=utf-8
set termencoding=iso8859-2
set fileencodings=ucs-bom,utf-8,latin2
fileencoding
. Při načítání a ukládání
souboru se provádí konverze mezi fileencoding
a
encoding
(pokud se liší).
Pokud VIM dokáže uhodnout (díky nastavení fileencodings
), ve kterém kódování je soubor, je všechno v pořádku. Rychlá kontrola se dá provést
:set fileencoding
. Pokud VIM neuhodne kódování, můžeme použít
:e ++enc=cp1250 newfile
a :w ++enc=utf-8 newfile
PS: A až to budu hledat, tak to tady najdu...
Tiskni
Sdílej:
function GetEncoding(f) let e = system('enca -Pe "' . a:f . '"') let e = substitute(e, '/.*', '', '') if e =~ 'unknown' return 'iso-8859-2' endif return e endfunc au BufReadPre * exec "set fencs=" . GetEncoding(expand('<afile>')) set fileencodings=iso-8859-2,cp1250,utf-8,latin1