Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Proč do pochopení -- nebo v tvém případě spíš nepochopení -- kategorizace diskusních fór podle tématu motáš víru a komunismus, to už mi úplně uniká.Nebylo to myšleno tak, že není "ten pravý Linuxák", stejně jako není ten pravý věřící, komunista?
že není "ten pravý Linuxák",A Linuxak je kdo? Je to pochvala a nebo handliva urazka? Yeti ma pravdu, ze autor bogu tady mota pate pres devate, ...
Asi je to přehnaný pohled, mám pocit, že si tím jen pár linuxářů buduje EGO.Zkus se na to divat z druhe strany. Bezplatne venujes kus dne tomu, abys pomahal a radil jinym. Procitas si desitky otazek denne a stovky komentaru. Delas to uz nekolik mesicu. Brzy zjistis, ze se neustale opakuji ty same dotazy, ktere uz jsi ty nebo nekdo jiny xkrat zodpovedel. A vzhledem k sile vyhledavani na abicku je ti jasne, ze ten clovek nevyvinul nejmensi snahu najit si odpoved sam. Pak uz nekdy zareagujes podrazdene.
Proč se nezeptat uživatelů Linuxu, kteří znají MPlayer, zdali existuje i pro Windows a zdali je i s GUI. Obyčejný Linuxář to ví, nebo to tuší. Windowsák spíše ne.Kdyz zadam do googlu: MPlayer windows GUI, ejhle, co mi vypadne na druhem miste: http://www.stahuj.cz/multimedia/multimedialni_prehravace/mplayer-windows-gui/ Co z toho pro me vyplyne: Tazatel na linuxovem foru a) zahani nudu b) provokuje c) je uplne mimo, takze nema cenu se s nim vazne bavit To jen jako ilustraci... vim, ze puvodni dotaz znel trosku jinak, ale v principu je to totez.
Proč se nezeptat uživatelů Linuxu, kteří znají MPlayer, zdali existuje i pro Windows a zdali je i s GUI.A proč se jich rovnou nezeptat uživatelů Linuxu (kteří také určitě něco jedí
Tiskni
Sdílej: