Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Už aby nějaká firma, třeba Microsoft, skoupila linuxový distribuce a udělala solidní operační systém, který bude mít hlavu a patu a hlavně, který bude mít vizi.
Přeci to věčný šmrdlání, kdy každý si dělá programy jak chce, ukládá konfiguráky kam chce, každý si hraje na svém písečku, tohle přeci nikam nevede. Slepování systému bez vize, nebo s vizí kterou téměř nikdo nedodržuje, kam to vede? Nikam.
Tiskni
Sdílej:
/etc/$NAME/
a uživatelské do $HOME/.$NAME/
- nevidím v tom problém.
qmail
má naprosto exoticky umístěné všechny soubory, nejen konfigurační.
Jinak co se týče Windows, tak to je skutečně "dobrý příklad" jednotného umístění souborů. Když se podívám do svých XP, tak třeba Outlook Express 6 (který nepoužívám) má něco uloženo v $HOME/Data Aplikací/Identities
, něco v $HOME/Data Aplikací/Microsoft/Address Book
a něco v code>$HOME/Local Settings/Data Aplikací/Identities. Opravdu systematické C:\Windows\Application Data
, C:\Windows\Data Aplikací
, C:\Windows\Místní nastavení
, C:\Windows\Mýstný nastavený
, případně na další místa.
Kromě toho jsou mraky dat také v registrech (FUJ!), něco stále persistuje ve WIN.INI a SYSTEM.INI ještě z dob 16-bitových Windows. Sám Microsoft nemá jasno, co kam umístit, třeba pro konfiguraci doporučuje registry a stejně to u svých produktů nedodržuje.
a názvy kľúčov v registroch? {6946546-6546546-4654654} krása :)Co je na tom ? To je normální GUID (Global Unique Identifier). Nejsem nějakým zastáncem Microsoftu, ale i v Linuxu jsou vidět takové podobné věci jako je registr (Gnomácký GConf například používá něco tomu podobné) - pravda je že to není binární hrůza, a že když to vymažu tak se GNOME spustí s defaultní konfigurací.
Ptám se proč obkreslují debility z Windows.Tak to se me moc ptas. Ja takove "nesmysly" k svemu statnemu byti nepotrebuju.
MC je jediná zaostalá náhražka.Vůbec ne. Zaostalých náhražek je plno, ale Midnight Commander je téměř dokonalý. Má pár nedostatků ale nortonovské pojetí je dodnes nepřekonané. Dva panely se soubory, nahoře nabídka (volitelná), dole klávesové zkratky (volitelné) a příkazový řádek. Po stisku jedné zkratky (Ctrl+O) se ukáže MS-DOS (ehm, totiž konzole). Toto je nejužitečnější vlastnost - který jiný správce souborů ji má?
Když si nekoupím wokna, budu mít doma zimu! A tu má můj tučnák moc rád.
Přeci to věčný šmrdlání, kdy každý si dělá programy jak chce, ukládá konfiguráky kam chce, každý si hraje na svém písečkuTakže mám dát autorská práva na svůj software společnosti Microsoft a řídit se plně jejich pokyny?! Stát se jejich vojákem? Co ti vadí? Ve Windows snad všichni všechno programují, jak Microsoft píská? Já nevím, co furt všichni máte s bordelem v konfigurácích. Já jedu na Gentoo a bordel nepociťuju. Ostatní distribuce jsou mi ukradené. Ať si klidně cpou konfiguráky do /boot, mě je to jedno.
Já nevím, co furt všichni máte s bordelem v konfigurácích.Proste nechapes zoufalstvi cloveka, co mel pred mesicem na compu Mandrake, vcera Fedoru, dneska Debian a chysta se na SuSE a zatracene v tom zpropadenym "LINUXU" je to vsechno tak nejednotny!!! :P