Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Tiskni
Sdílej:
Proč bys to chtěl mazat?
Nedávno se pod několika zápisky a zprávami strhla diskuze o číslování verzí. Přijde mi standardní označovat svoje programy třemi číslicemi případně přízviskem. První číslice je hlavní verze. 0 pokud projekt teprve začíná a zkouším v něm různé blbost, 1 pokud dospěl do stabilní fáze, 2 a další verze pokud jsem celý kód od začátku překopal. Druhou verzí jsou významnější změny, programu jsem přidal novou funkci, portoval jsem ho na jinou platformu. Třetí číslicí jsou drobné změny, oprava chyby, přidání neviditelné změny, malá optimalizace. Pak používám přízviska alfa, pokud mi to funguje, ale moc bych to nedoporučoval pro ostré použití, beta, když si myslím, že je to v pohodě a potřebuju kód otestovat, abych ho mohl prohlásit za bezchybný. Některé projekty z GNU jedou jednu číslici. Prohlížeče nahodili tempo rychlého růstu čísel, přestože výraznější změny se nekonají - začal to Chrome, který potřeboval dohnat historii Firefoxu. Ten v té době také zaregistroval a z toho, co by byl dříve Firefox 3 je dnes nějaká obluda s vysokým číslem, kterou již ani nepoužívám. Jak číslujete svůj software vy?