Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
No ze bych nemel ty picusky knihovny zajebany v systemu, ale v /chroot/usr/lib.. nebo nevim kde vsude by to bylo a mohl bych je popripade v klidu odmaznout, kdyz bych uz nechtel clemetine pouzivat.
Už udělal. Napsán je v perlu a jeho cílem zrovna není nárokovat si co nejvyšší systémové nároky jako třeba Amarok. Příště bude snad lepší první důkladněji hledat.
Jmenuje se gmusicbrowser. Snad vás nezklamu, když prozradím, že konfigurace rozložení různých(všech) prvků neprobíhá v xml, ale v něčem čitelnějším.
Příklad:SimpleSearch: autofilter: 1 casesens: 0 fields: title|artist|album literal: 0 regexp: 0 suggest: 1
Sám používám shimmer layout - AUR:gmusicbrowser-shimmer-git
Vážený pane,
po Vaší návštěvě u mne v Praze, kdy jsem Vám nemohl vrátit manuskript Vaší hry "Čechové na Řípu", z toho prostého důvodu, že halda zamítnutých rukopisů podobných autorů jako jste Vy je obrovská, a divadelní sluha, který by jej mohl vyhledat měl pásový opar, vracím vám tento poštou a zároveň Vám sděluji, že nadobro ukončuji naši korespondenci. Nehledejte v tom nic osobního, podobně ukončuji korespondenci i s panem Adalbertem Kolínským a paní Eliškou Kutnohorskou (Cimrmanovy pseudonymy). Jen vy tři jste mne stáli 560 hodin, což je plných 70 pracovních dní, čímž jste překonali i pány Zeyera a Vrchlického.
S pozdravem, nepište mi, a pokud možno nepište vůbec, Ladislav Stroupežnický.
Že jsi podle tebe kvůli chladnějšímu přijetí článku o Clementine před rokem na překladu třičtvrtě roku nedělal je pochopitelné. Že jsi se pak přihnal, abys dohnal resty, taky všichni pochopí.
Nesmysl. Clementine mi padal, tak jsem ho přestal používat, to si jen vymýšlíš prapodivné teorie.
Pokud bych měl mluvit za sebe, tak třeba často si jdu něco pustit stylem: "dneska mám chuť na nějaký doom", tak si dám kolekci roztřídit podle žánru a dál už listuji jen v doom metalu. To mi adresářová struktura neumožní.
Další vychytaná věc je, že mám rád na disku hudbu uspořádanou ve struktuře /Interpret/Album/Skladba.mp3
kdežto na mp3 přehrávači upřednostňuji /Interpret-Album/Interpret-Skladba.mp3
(kvůli tomu jak se mi pak zobrazují informace na displayi), což doufám uznáš při použití prosté adresářové struktury by dodržovat bylo krajně nepohodlné. V Clementine ve spolupráci s tou hudební sbírkou, je přenášení hudby z PC do přehrávače, tak aby byla dodržena ta moje pravidla, primitivní - vůbec se o to nemusím starat, jednou jsem si ty pravidla nastavil a od té doby to za mně řeší Clementine (a je to možné právě díky správce hudební sbírky).
Určitě by se našly i další výhody, ale zkráceně řečeno - je to prostě o komfortu.
V cem je "správce hudební sbírky" nez adresarova struktura file systemu?Metadata o hudební sbírce jsou spíše relační databází než stromovou strukturou.
priznajme si, kto z vás využíva napr. triedenie podľa žánrov, alebo rokov
Já. Nějaké další otázky?
spotreba resourcov je daleko inde, ako konkurencia.
Upřímně řečeno, to mě zajímá tak na chytrém telefonu (který má dnes mizerných 128 MB paměti), ne na desktopu s bídnými 4 GB RAM.
A: Co nám vlastně dali Řimané? B: Kanalizaci! A: No... to je pravda, tak co nám dali kromě kanalizace? C: Vzdělání! D: Lékařskou péči! E: Vodovod! A: No... dobře, ale co nám dali kromě kanalizace, vzdělání a lékařské péče? F: Víno! G: Silnice! H: Bezpečnost na ulicích! A: Co nám dali kromě kanalizace, vzdělání, vodovodu, silnic, lékařské péče, vína a většího bezpečí na ulicích? I: Přinesli nám mír! A: Jdi s mírem do háje!
se musela nutne integrovat do nejakeho desktopu
Co třeba globální klávesové zkratky, pokud možno nastavitelné tam, kde pro všechno ostatní (KDE System Settings), s možností importu/exportu "schémat" těch nastavení?
A stejne tak nechapu, proc by takova blbost mela zrat 100 M pameti.
Něco přes 20 MiB sdílená paměť (asi třeba Qt), u mě skoro 20 MiB grafika (hlavně obaly alb a tak) a kolem 50 MiB samotný přehrávač, včetně toho, co se přehrává... Po spuštění totiž samotný Clementine zabere asi 15 MiB.
A stejne tak nechapu, proc by takova blbost mela zrat 100 M pameti.Veď ani nežerie. Mne žerie 40.
Po 1 dni. Večer počítač vypínam.Myslel jsem si to.
Tiskni
Sdílej: