V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vámi popisované řešení je zajimavé v případech, kdy stačí přijímat a distribuovat data ze čtyřech multiplexů, což většinou nestačí.WTF? Proč by ne? Tady přece neřešíme multicast.
Jak by to vypadalo při použití několika takových karet? (cca 3 kusy) Zvládne to ještě PC?Bez problémů, zátěž je minimální.
Ale i v takovém případě se vyplatí dělat rozvod.Proč? Moje náklady jsou 3x800 + 5000 = 7400 Kč. Kupovat STB, který by odpovídal funkčnosti, kterou v článku popisuji, by bylo cca 3x4000 Kč = 12000 Kč. Navíc TV signál ještě posílám do domácího kina s XBMC (běžné PC), takže tam by musel být zase další přijímač navíc. To už jsme na 16000 Kč.
Rozbočovat signál z LNB pochopitelně lze, je to jen složitější.Ano, ale zpravidla jen na malý počet satelitních pozic. Já jich přijímám aktuálně cca. 6.
Ušetřených 20kKč se ovšem rozplyne v nákladech na energii spotřebovanou serverem za cca 4 roky.Neprovozuju server jen kvůli televizi. Je to jen jedna z mnoha služeb, co tam běží.
Škoda, že ho nepodporují běžné grafické karty. Viděl jsem sice nějaké krabičky, které se vloží mezi PC a televizi/monitor a ty příkazy posílají po USB, ale to bylo řádově dražší než obyčejný IR přijímač, který funguje taky.
Tentokrát už ale nebudeme streamovat ze serveru na počítač, ale ze serveru do televize (respektive do Raspberry Pi).A Raspberry Pi není počítač? Protože o podobné značce televizí jsem ještě neslyšel...
odpojilo by to někoho kdo se už dívá nebo by měl smůlu nově příchozí?Má smůlu nově příchozí. Jinak nahrávání má obvykle vyšší prioritu, takže to naopak někoho vykopne, pokud je to nutné.
Nerozumím jedné věci, jak funguje dekódování, kde je dekódovací karta?To není předmětem tohoto článku. O vdr-sc a oscam tu byly jiné články.
co by se stalo v případě, kdyby klientů bylo pět a ten pátý by se chtěl dívat na jiný mux než ostatní?Dostane chybu "all receivers busy".
Niektore zakladne dosky maju s touto kartou problemy, nenabehne ani bios (bola to nejaka intel doska zo 4 pcie). Na supermicro mainboarde to fungovalo, ked sa zmenili nastavenia v biose (nejaky pcie legaci mod ak si dobre spominam).To mi řekněte, jestli je tohle normální. Já už nejsem ochoten věřit, že by to byl ryze problém těch desek a podezřívám spíš ty karty.
jak v dobách 4 televizních kanálůno já si pamatuji i doby kdy byly jen 2 naše a nic jiného. Po čase ORF1+ORF2 a většinou se pak člověk díval raději na rakušáky než na naše.
dalo najít něco rozumnéhoTo tedy nedalo, aspoň nyní si nevzpomenu na co bych se v těch letech díval. No snad jen na sport (záznam z F1).
Tiskni
Sdílej: