Apple představil nový MacBook Pro s čipy M4, M4 Pro a M4 Max.
Na GOG.com běží Halloween Sale 2024. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Return of the Phantom.
Společnost OpenAI spustila internetový vyhledávač ChatGPT search.
Konference OpenAlt 2024 proběhne již tento víkend 2. a 3. listopadu v prostorách FIT VUT v Brně. Začíná ale už v pátek na warm-up party ve Studentském klubu u Kachničky v 17:00. Pokud jste ještě areál FITu nenavštívili, k dispozici jsou pokyny k orientaci. Na programu je 54 přednášek a workshopů. Témata jsou od silně technických témat jako je třeba GCC nebo PostgreSQL po méně technické témata jako eGovernment, nebo třeba detailní analýzu … více »
Byla vydána nová verze 6.9 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.0.1. Tor client na verzi 0.4.8.13. Thunderbird na verzi 115.16.0.
Vývojáři free a open source synchronizačního nástroje (a p2p náhrady Dropboxu) Syncthing oznámili, že z důvodu odporu ze strany Google Play ukončují podporu OS Android. Bohužel v rámci toho zmizí i vydání Syncthing na F-Droid, který má slabší uživatelskou základnu. Syncthing je na Androidu implementován formou wrapper aplikace, která spustí Syncthing démon, vyžádá potřebná oprávnění a zpřístupní webové rozhraní démona. Ve srovnání se
… více »V červnu 2022 bylo oznámeno, že z K-9 Mailu se stane Thunderbird pro Android. Trvalo to poněkud déle, než vývojáři předpokládali, ale včera byl první stabilní Thunderbird pro Android 8.0 vydán.
Projekt microDMG Racer na Kickstarteru nevyšel, tak se autor rozhodl uvolnit na ESP32 postavené autíčko i ovladač jako open source.
Byl vydán TrueNAS SCALE 24.10 „Electric Eel“. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 24.10.29 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nově s podporou AI (whisper.cpp) pro generování titulků. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Nicméně jsem přesvědčen, že tu drzost, kterou si dovolil v době Athlonů 64, si už dnes nedovolí (nemluvě o tom, že v čele AMD už nestojí tak krátkozrace uvažující člověk, jako byl tehdy Hector Ruiz).
ať už raději volíte Losnu, či Mažňáka, buďte rádi.Může mi to někdo vysvětlit?
ať už raději volíte Losnu, či Mažňáka, buďte rádi.Není vont! Vyhoďte ho ze Stínadel! :-P Teď už je jen otázka zda je Losna Intel nebo AMD.
Nicméně jsem přesvědčen, že tu drzost, kterou si dovolil v době Athlonů 64, si už dnes nedovolíIIRC nabízeli výrobcům sestav velmi výrazné "slevy" na CPU za to, když nebudou nabízet žádné sestavy s procesory AMD. (Stále IIRC) to v USA skončilo mimosoudním vyrovnáním s tím, že Intel zaplatil AMD $4mld odškodného. V EU Intel soud prohrál taky, ale odvolali se a jak dopadlo to, to už nevím. (Ale tenhle soud byl Intel vs. EU, z toho AMD nemá nic, tak jako vždycky, když někdo dostane od státu pokutu za to, že škodil někomu jinému.)
Intel ma porad lepsi vykon na jadro a lepsi provozni parametryCo je to výkon na jádro? To se vezme výkon každého jádra v celém pouzdru a pak se vydělí počtem jader?
celkem velky vlivTak se na to podívejme. V testu multithread je ten velký vliv 3.9%. V testu Witcher3 13.9%. Cenový rozdíl, když se rychle podívám do Alzy, tak 30%. Takže dáš o třetinu víc peněz za 4-14% výkonnostní nárůst. Witchera na max detail hraju i na FX8350 a RX480 a jede to velmi pěkně. Od zavedení technologie FreeSync navíc nemusím honit každé fps, pokud hra ze standardních 75fps klesne na 40, tak to prakticky ani nepoznám.
Vetsinou kupuji lepsi desky.Jen poznat, které to jsou...
64G nevim na co bych vyuzilMě se to hodí pro iocache. Zrovna včera jsem makal s jedním 40GB balíkem dat, který se bohužel opakovaně čte v pořadí kruhového bufferu a s tím si ten algoritmus vyhazování stránek z cache zkrátka neporadí (koho by napadlo, že stránka, co se četla hodně dávno je zrovna teď na řadě - a takto pro všechny stránky souboru). No ještě uvidím, buď hromada paměti nebo větší ssd (nebo možná oboje). Podle toho, co bude výhodnější.
A davat 9-10kKc za moduly se mi uz nechtelo.Hmm, proto uvažuju o R7 1700 - dávat dalších 5 tis. za R7 1800x mi přijde trochu mimo, o tolik výkonu navíc tam není a dávat to jen za možnost přetaktování ... to si raději koupím ty paměťový moduly.
Jen poznat, které to jsou...Koukal jsem na několik desek od Gigabyte a u všech mají 2 PCIe x16 sloty - s rychlostí x8, pokud se osadí oba. Desku, kam půjdou osadit dvě grafiky tak, aby aspoň jedna z nich běžela na x16, nevyrábí. A u ostatních výrobců - co jsem namátkou klikal na desky seřazené od nejdražší - to vypadá úplně stejně.
Zrovna včera jsem makal s jedním 40GB balíkem dat, který se bohužel opakovaně čte v pořadí kruhového bufferuTeď už je to asi jedno, ale co zkusit to nějak dokopat, aby prostě kus těch dat zůstal napinovaný v paměti?
Vypada to, ze nejedou sensory-ovladace na desce.Tak doufám že to není hw bug.
BIOS ma problemy s detekci otacek vetrakuTo bude souviset s těma sensorama :-/. Nevíš jaký je v tvé desce superIO? Na superIO od ITE byla chuťovka napsat podporu do corebootu, protože v jedné revizi přehodili význam dvou registrů .
Musel jsem prohodit mezi sebou 2 PCI karty.Velmi kvalitně zpracovaný BIOS/UEFI .
Po spusteni prikazu sensors neni videt teploty na CPU a na desce. Nejsou pro to zatim ovladace. V BIOS-u jsou videt otacky i teplota - to je OK.Teplota a otáčky se dneska (UEFI a thermal má tuším i můj nonUEFI thinkpad T60p) snad řeší přes univerzální ACPI (CONFIG_ACPI_THERMAL a CONFIG_ACPI_FAN) :-/.
Virtualizaci je nutne povolit v BIOS-u. SVM volba tusim. Spatne se to hledalo.Jo, tohle výrobci biosů rádi schovávají všude možně.
BIOS ma problemy s detekci otacek vetrakuJaký máš chladič?
Musel jsem prohodit mezi sebou 2 PCI karty.Tve s pořadím karet jsem si naposledy hrál na 486. Tušíš, čím to bylo?
Tve s pořadím karet jsem si naposledy hrál na 486.Jj (já teda ještě na k7s5a, ale tam byly ty sloty i mechanicky a elektricky opotřebovaný + jen některý uměly PCI busmaster) Jestli opravdu "PCI" karty, tak může být v BIOSu rozbitý nějaký interrupt routování (nejspíš to výrobce považuje za podřadný problém co časem na základě stížností probublá na vyšší prioritu ). A teoreticky to klidně může bejt zase ten busmaster, tentokrát ne z důvodů kapacity, ale zastaralosti .
a) Chce to pockat na kernel 4.11, kdy by mela byt kompletni podpora vseho mozneho.Od Linux 4.11-rc8 už to bude týden a původně měl už rovnou vyjít 4.11. Takže předpokládám že 4.11 vyjde tenhle týden (slaví Linus svátek práce? ). Pozor na 13MB hlavičkový soubory pro Vegu .
it87 modulTo je velké spektrum ITE čipů, první jsem viděl už na pentiu II a v corebootu je definováno tak minimálně 10 (navíc rádi mění design i v jiné revizi).
k10-tempJj bejvalo, ale stejně se divím že tam není acpi :-/.
Provozuju to na Debian Stretch distribuci. Byla nutna aktualizace kernelu na 4.9 verzi. Na nem to jede. Jedine, co se nerozpozna korektne je zvukovka.Čéče zkukovka taky bez problému. Sice to má takový "všeříkající" název:
alsa.card_name = "HD-Audio Generic" alsa.long_card_name = "HD-Audio Generic at 0xfe800000 irq 46"ale hraje to (jak dobře, to zatím nebyl čas zkoumat, ale od toho jsou externí zvukárny). Taktéž Debian Testing, jádro 4.9.0-2-amd64.
Sám jsem nákup Ryzenu pozdržel, protože jsem si nějak nevybral deskuTaky mam s deskama problem ... nezbyva nez pockat.
Tiskni Sdílej: