abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    30.11.2012 10:42 kip | skóre: 8 | blog: kip | Nový Jičín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: první SSD s řadičem Indilinx Barefoot 3 jsou tu
    Dneska se mi moc nechce, takže stručně: "SSD řdy Vector", "&nsbp;".
    6.12.2012 12:50 JZD | skóre: 15 | blog: Na_dvorku
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: první SSD s řadičem Indilinx Barefoot 3 jsou tu
    Doli by už vážně měl nasadit novou verzi ábíčka kde bude velké tlačítko "Hlásit překlepy".
    Víra znamená vyznávat to, o čem člověk dobře ví, že to není pravda. Mlčeti platina, mluviti v gajzu, býti v hajzlu.
    pools avatar 30.11.2012 11:20 pools | skóre: 19 | blog: Svědek Damdogův | Opava/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: první SSD s řadičem Indilinx Barefoot 3 jsou tu
    Mě by spíše zajímalo, kdo proboha potřebuje na klávesnici podsvícení. Vám nikomu nedávali ve škole v hodinách administrativy nad psací stroj krabici?! ;)
    Vivre libre ou mourir!
    30.11.2012 11:29 melkors | skóre: 13 | blog: kdo_chce_kam
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: první SSD s řadičem Indilinx Barefoot 3 jsou tu
    Je to smutne, ale ja nikdy hodiny administrativy nemel
    pools avatar 30.11.2012 12:49 pools | skóre: 19 | blog: Svědek Damdogův | Opava/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: první SSD s řadičem Indilinx Barefoot 3 jsou tu
    Však krabici na ruce si můžeš vyrobit i doma! Stačí vzít něco o trochu většího než klávesnice a vyřezat do toho dvě díry tak, aby se do nich vešly ruce!
    Vivre libre ou mourir!
    Bedňa avatar 30.11.2012 15:33 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: první SSD s řadičem Indilinx Barefoot 3 jsou tu
    a namiesto klavesnice stačí plošák a budeš to spýnať náprstkami.
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    1.12.2012 10:59 Petr Ježek | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: první SSD s řadičem Indilinx Barefoot 3 jsou tu
    Zkus to patentovat, úspora nákladů zaručena.
    Archlinux for your comps, faster running guaranted!
    30.11.2012 14:12 Chulda | skóre: 20
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: první SSD s řadičem Indilinx Barefoot 3 jsou tu
    Jenže tam se neřeší klávesy Fn apod nebo cizojazyčné klávesnice. A rozložení kláves různých znaků není stejné.

    Takže já podsvícení rád a užiji to i když jen jednou za čas.
    30.11.2012 14:52 radix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: první SSD s řadičem Indilinx Barefoot 3 jsou tu
    Hadam, ze ne vsichni umi vsemi deseti (nebo vsemi dvema zpameti). A i ti co umi nejspis neznaji zpameti presnou polohu *vsech* klaves.
    pools avatar 30.11.2012 15:30 pools | skóre: 19 | blog: Svědek Damdogův | Opava/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: první SSD s řadičem Indilinx Barefoot 3 jsou tu
    No já píšu devíti prstama, ale opravdu nepotřebuju aby mi 100% času něco svítilo pod rukama kvůli tomu 0.1% procentu kdy si nebudu jistý nějakou klávesou... A taky mi příjde, že většina monitorů svítí tak, že nějaké podsvícení je naprosto zbytečné.
    Vivre libre ou mourir!
    30.11.2012 16:38 radix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: první SSD s řadičem Indilinx Barefoot 3 jsou tu
    Ja mam podsvicenou klavesnici na NTB a ve dne to neni vubec videt. Jinak ve tme snizuju podsvetleni obrazovky na naproste minimum jinak me z toho hodne pali oci, ale zase pak nejde videt klavesnice.

    Ze zkusenosti se podsvetlena klavesnice (nebo lampicka u thinkpadu) hodi.
    1.12.2012 11:03 Petr Ježek | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: první SSD s řadičem Indilinx Barefoot 3 jsou tu
    Osobně mi přijde osvit z vnějšku mnohem účinnější a ergonomičtější. Podsvětlení je nepřirozené a oko nemá nepřirozené světlo vůbec rádo. Lampičku u TP používám celkem často, pokud nemám možnost celkového osvětlení pracovního místa.
    Archlinux for your comps, faster running guaranted!
    4.12.2012 04:36 Ovocníček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: první SSD s řadičem Indilinx Barefoot 3 jsou tu
    Souhlas. Jinak ale považuju za neergonomické samotné pracování ve tmě (s rozsvíceným monitorem). Je to těžce nepříjemné, tedy alespoň mě, takže si radši vždycky rozsvicuju. Nevím, jestli je to nějaký zlozvyk z CRT monitorů, nebo z kolejí, kde byl třeba nechat spolubydlu spát (ale ona ho stejně většinou budila klávesnice a klikání).
    8.12.2012 17:20 JoHnY2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: první SSD s řadičem Indilinx Barefoot 3 jsou tu
    Delat s PC ve tme dobrovolne je desna chyba. Nekdy je to potreba, ale vazne to dava hodne zabrat ocim a zvlast lidi z IT by si meli hlidat ergonomii prace, budem potrebovat funkcni ruce a oci i 70ti.
    mikirc avatar 30.11.2012 12:16 mikirc | skóre: 19 | blog: MikiSoft | Vsetín
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: první SSD s řadičem Indilinx Barefoot 3 jsou tu
    Zivotnost 5 let nemusi byt az tak mala, kdyz se veme, ze se HW obmenuje casteji a obyc uzivatel toho tolik zas nezapisu.
    Byl jednou jeden...
    30.11.2012 14:12 mimi.vx | skóre: 37 | blog: Mimi.VX | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: první SSD s řadičem Indilinx Barefoot 3 jsou tu

    otazka jaka bude zivotnost u dalsiho vyrobniho procesu ... odhadem pod 2,5 roku ?

    USE="-gnome -kde";turris
    30.11.2012 14:46 Mti. | skóre: 31 | blog: Mti
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: první SSD s řadičem Indilinx Barefoot 3 jsou tu
    Ne, zase tech 5 let, ale budes moct zapsat cca polovinu dat. :-D
    Vidim harddisk mrzuty, jehoz hlava plotny se dotyka...
    30.11.2012 15:44 karel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: první SSD s řadičem Indilinx Barefoot 3 jsou tu
    Musím pochválit autora, že v tomto díle hodně omezil poznámky v závorce. Hned se to lépe čte.
    1.12.2012 10:57 Petr Ježek | skóre: 10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: HW novinky: první SSD s řadičem Indilinx Barefoot 3 jsou tu
    Já zase vsadím svou bodlinu, že frekvenčně překmitané monitory zajistí pouze super přechody šedá-šedá bez bílé a černé (TN) při opět o něco kratší životnosti panelu. Za 10000,-? Ani ve snu... Mimochodem, TV panasonic si s 100Hz poradí i v IPS provedení panelu (jsem si vědom omezení srovnatelnosti, ale i tak).
    Archlinux for your comps, faster running guaranted!

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.