Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Neustále se posunující hranice možností. Spletité osudy postav, kterým dokážete vládnout. Pouhý sen nebo dosažitelná realita? Iluze reálného světa pod rouchem virtuální reality si stále rafinovaněji pohrává s našimi smysly a přibližuje nás tak nebezpečně blízko k hranici reálna a nereálna.
Počítačové hry jsou pro nás nevšedním zážitkem, snahou o útěk nebo prostředkem pro vstup do nových světů. Představují svět plný emocí, stejně jako svět náročných strategií a chladné logiky. Virtuální realita neoddělitelně propojuje emoce a binární kód, zážitky a logiku , srdce a mozek. A právě tímto tématem se bude v letošním roce společnost IBM zabývat na největší české odborné konferenci věnující se vývoji her a herním technologiím – Game Developers Session (27. – 28. 11. 2015, v hotelu Olšanka, http://www.gdsession.com/). Za účelem přiblížit tvůrcům počítačových her co nejlépe funkcionality mozku hráčů počítačových her společnost IBM pozvala pana MUDr. Františka Koukolíka DrSc., neuropatologa, spisovatele, publicistu, ale především českou kapacitu v oblasti neuropatologie. Přednáška ponese název: "Cerebrum ludens: Jak si hraje lidský mozek?" Přijďte se dozvědět něco o patologii naší vášně i naší logiky.
Pro společnost IBM je toto téma srdcové, stejně jako její Watson – umělá inteligence, která je věcí čisté logiky. Stejně jako se vy orientujete v nové hře, resp. nové realitě, způsobem pokus – omyl, tak se i IBM Watson učí poznávat náš svět tímto způsobem. Lidský mozek a “mozek počítače“ jsou si v lecčem velice podobné, ale jsou vzájemně nenahraditelné. Počítač dokáže na rozdíl od člověka zpracovávat velké množství dat a analyzovat je, k čemuž lidský mozek není uzpůsoben. Naopak stroj nemá emoce, nedokáže vytvářet dlouhodobé strategie nebo například vyjednávat. Proto nejefektivnějším spojením jsou kentauři, což představuje propojení člověka a umělé inteligence. IBM se roky systematicky zabývá vývojem umělé inteligence, jejího největšího kusu mozku pro vaše hry a uživatele. Nyní je zde a banda lidí s labelem IBM, co ráda fandí, prožívá a hraje a si přeje, abychom ho spolu s vámi zapojili do vašeho světa.
Herní svět je v neposlední řadě závislý na technologiích. IBM je návykovou věcí, protože nejsme běžnou IT společností. Jsme jedním z největších světových partnerů gamingu na světě. Přijďte se o tom přesvědčit sami.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: