Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Ked budes mas vlastneho admina a mas Exchange tak v principe potrebujes 2x server (ak chces aj web rozhranie).To máš za to, že máš Exchange.
takze nemozes cakat napr 2 dni kym sa cosi vyriesi/pripadne nevyriesi lebo cosi odisloBlbej dotaz: máš zkušenost, že když ti přestane fungovat placený Google Apps, tak to opravují hned?
Ale v principe je jedno ci by tam bolo cokolvek ineNení, jak jsem psal níže, pro linuxové řešení nepotřebuješ dva servery, protože v případě problémů stačí disky přehodit úplně do libovolného jiného stroje a jedeš.
a hlavne mas istotu, ze ked sa nieco poserie (co im dava peniaze) tak tlak na riesenie bude dost velky a nebude to riesit jeden clovekJá mám osobní zkušenosti jenom s podporou PayPalu, a ten i když je placený (bere si procenta), tak mi zablokoval účet (naštěstí tam nebyly skoro žádné peníze) a podpora na mě úplně kašle. A po internetu najdeš, že nejsem sám. Jak víš, že se totéž nestane Googlu? V případě tvého serveru můžeš admina vyhodit a najít si jiného. U Googlu se nikam nedovoláš.
a zejména člověk, co se o něj bude starat. Pokud bude brát 30 kKč hrubéhoSorry, ale na správu jednoho serveru nepotřebuješ ~0.75 úvazku a člověka v kanceláři. V praxi to dopadne spíš tak, že mu zaplatíš pár hodin měsíčně + občas nějaké předem plánované nárazové akce (upgrade, rekonfigurace). A takové lidi můžeš mít dva.
A máš to vyzkoušené v praxi?Znám to z pohledu admina v menší firmě a je to jak píšu (klientské stanice s Windows si většinou spravují sami, na serveru není potřeba dělat víc než pár hodin měsíčně, často i třeba jenom jednu). Škálování na 100 zaměstnanců mi nepřijde jako problém (jediné, co mě napadá, je, že bych jim už napsal nějaký user-friendly skript na přidávání uživatelů a ACL do Samby. Na maily mají klikátor postfixadmin a zvládají zakládat účty sami.).
a když došlo na lámání chleba (klekl hardware serveru u nás v kanclu), museli jsme se to vyřešit sami - což znamená pár dní práce programátorů, kteří měli dělat něco jiného, zpoždění projektů atd.Když tohle klekne, tak vezmu libovolný počítač, přehodím disky, a za chvilku to jede znova - to by tam nejspíš zvládl někdo zručnější i po telefonu když bych byl pryč. Pokud klekly disky (RAID6, tak snad ne, ale co kdyby), nebo se nějak zásadně rozbil software, tak rsyncnu poslední zálohu, a jede se taky.
Nevím, co je u tebe menší firma15 lidí
ale u nás (6 lidí na pobočce + 1 externí) jsme opravdu neměli záložní serverTo taky nemají, ale mají desktopy. Tak prostě někdo obětuje desktop (jediná podmínka je, aby měl alespoň 4 SATA porty).
Představa, že v takové malé firmě stojí ve skříni druhý sever za cca 30kKč, jen jako záloha, není imho moc reálná.Mně stačí stroj za 5k.
20MB PSD? Ste normálni? U nás to pod 200MB nešlo (väčšinou boli cez 1GB).
Tiskni
Sdílej: