Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Výsledná diskuse se rozprostřela po několika seznamech a sledování chyb
Ty "seznamy" mají být mailing listy? A nemohlo by to být aspoň něco jako "systémy (pro) sledování chyb", aby k pochopení věty nebyl potřeba překlad zpátky do angličtiny?
.set_mux = pcs_sex_mux,
A tohle šlo zkompilovat?
Podle všeho nemá systemd-udev neomezenou trpělivost; při načítání modulu zařízení spustí 30sekundový časovač (zkrácený z loňských 3 minut)...
V zásadě dneska spousta servisek (třeba Samba) při svém startu (init skriptem) považuje za samozřejmé, že jsou v okamžiku startu servisky mountnuté všechny svazky, které serviska potřebuje ke své práci.Zrovna tohle je v systemd světě řešitelné velmi jednoduše: přidáš do unit souboru dotyčné služby tvrdou závislost na daném zařízení a je to.
Zrovna tohle je v systemd světě řešitelné velmi jednodušeTakze, az si to precita Lenart, bude uz len otazkou casu, kedy systemd integruje kernel. (Nakolko je velmi nepravdepodobne, ze by kernel integroval systemd.) A naschval sa nevyjadrujem, ci to bude dobre, alebo zle... Zacinat so systemd v jadernych novinach je zaruceny flamewar. Skoda, ze sa nepocitaju komentar "hits"
Celkem normální docela ujde
Tiskni
Sdílej: