Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
printk()
. Ale raději po Něm moc negooglete, mně stačilo pár minut a mám chuť si vyndat mozek z hlavy a pořádně ho vydrhnou rejžákem Dokonce jsem myslel, ze jsou nad useky kde lezi instrukce nejaky flagy, ktery zakazuji zapis.Vztahuje se tohle i na paměť jádra? Proti zápisu z userspace je chráněná z principu. (A když někdo ukecá jádro, aby modifikovalo svou vlastní paměť, problém je jinde.) A navíc... buď něco můžeš dělat se snazší čitelností, nebo mít rychlejší jádro a tím celý stroj. Vzhledem k tomu, že v tomhle případě to první není nijak velký problém, hlasuju pro to druhé.
#define JUMP_LABEL(key, label) if (unlikely(*key)) goto label;
a jak je to reseno "fyzicky" je nemusi znepokojovat, jako je neznepokojuje ani jmp ve vyslednem kodu.
Osobne se mi to taky libi, ale jsem velmi prekvapen ze to vubec jde.Niečo podobné sa využíva aj pri JIT v JavaScript, Jave..., takže urobiť sa to dá, stačí len vhodne nastaviť parametre stránok.
vyjma extremnich pripadu "trefeni se" do zrovna vykonavaneho koduTy jsou samozřejmě ošetřeny. Když se kód takto modifikuje, jádro zastaví všechna CPU v systému kromě jednoho (které ovšem nemůže vykonávat měněný kód, protože zrovna vykonává měnící kód)
outer: for (;;) { for (;;) { if (...) break outer; } }
A co tohle? http://en.wikibooks.org/wiki/More_C%2B%2B_Idioms/Named_LoopCož ono se to dá vždycky nějak vyřešit, spíš mě zajímalo, jestli to do C++0x přidali nativně.
Co sa tyka goto - Asi sme na skolach fakt boli "brainwasched"...To si pamatuju na vejšce, jak je goto špatné, protože procesor má pipeline a ta se musí zahodit a kdesi cosi...
Tiskni
Sdílej: