Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Tak trochu. Bohužel kvůli Noncommercial klauzuli se nedostane do spousty linuxových distribucí.
Adventury se tu neobjevují až tak často, ovšem ne z důvodu, že bych proti nim byl vysazen, ale spíše proto, že prostě tak často nevycházejí. I Have No Mouth and I Must Scream je světlou výjimkou.*facepalm* Recenzi na I Have No Mouth and I Must Scream jsem četl tuším ve Score z půlky devadesátých let. To je vážně horká novinka. /s A vůbec, proč je to celé psané jako špatná televizní reklama?
Jenže to jsi četl o vydání pro Windows, tohle jsou Linuxové herní novinky...
Ehm, vydání != port přes dekádu staré hry... a to by mě zajímalo, jestli ten kód vůbec měnili s ohledem na dnešní rozlišení displejů.
To "celé" myslíš celý odstavec nebo celý článek? Nicméně tak jako tak, odpověď je stejná: prostě to jinak neumím. Rád se poučím jinde, takže pošleš-li mi link na někoho, kdo se ti čte lépe, mohu se na něj/ni podívat, ale žádné výrazné zlepšení nejspíš očekávat nelze...
Minimálně první polovinu článku.
Ohledně souvislého textu: Mám tu několik krabic starých Score a p.levelů. Z ruky je nedám, mají historickou hodnotu, ale aspoň je to ukazatel směru. Třeba Mrkvička o žurnalistice něco věděl... Andrew sice ne, ale počtení to bylo dobré. Mně teda nevadí ani jeho recenze na JA2, heh. Dneska už skoro nic v češtině nečtu — a když vlezu na Doupě nebo BonusWeb, obrací se mi žaludek.
Tohle souvislý text vlastně není. To je těžší, zvlášť když ty hry ani neznáš, přesto by to ale mělo obsahovat především informace.
BTW máš tam chybu ve shodě podmětu s přísudkem:
Na Halloween se vydávali i indie hry, například Knock-knock.
Tiskni
Sdílej: