Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
V čem je mobilní vydání mobilnější?
6,4 MB, na mé 17" 82dpi obrazovce jsou i v celobrazovkovém režimu písmenka menší, než by mi vyhovovalo, a i samotný poppler (evince) se při změně stránky docela potí.
Takže jediný rozdíl je, že velikost souboru je poloviční? To je trochu malá optimalizace. Kdyby se jednalo o změnu v řádu nebo formátování do jediného sloupce, tak bych to pochopil. Ale jestli se soubor bude stahovat dvojnásobnou dobu asi mobilní čtenáře opravdu netankuje.
i686-pc-linux-gnu -march=athlon-tbird na 950 MHz.
Je možné, že mobilní zařízení oželí kvalitu a půjdou po rychlosti (například vypnutý antialiasing, gama korekce, předrastrovaná písmena), osobně bych na to ale nesázel.
Údajně by mělo být možné v prohlížeči PDF linearizovat obsah. Ale už jste takový viděl? Já ne. V opačném případě je třeba se zeptat, zda má smysl sázet „mobilní“ PDF, když se sazba nakonec stejně nepoužije.
Na grafické kartě nezáleží, protože interpretaci PDF (dekompresi, dohledání odkazů, setřídění a umístění primitiv a jejich vykreslení) stejně odedře CPU. Ještě jsem si vyzkoušel Adobe Reader a ten byl pomalý podobně. Jediný rozdíl byl, že spekulativně předpočítával následující stránku, takže se zátěž rozložila v čase.
S linearizovaným PDF jsme se asi nepochopili. Myslel jsem na funkci prohlížeče, který, když je správně utvořený dokument, dokáže přeskládat obsah stránky tak, aby tvořila jediný dlouhý sloupec textu. Takže uživatel nemusí na malém displayi honit sloupce. S velikostí souboru to nemá (téměř) nic společného.
Ale je možné, že uživatelé přenosných čteček jsou s prohlížením plachet spokojeni, takže snaha o skutečné přizpůsobení by nenašla odezvu. Nemohu posoudit, protože patřičné zařízení nevlastním.
Tiskni
Sdílej: