abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
včera 18:55 | Nová verze

Bylo vydáno OpenBSD 6.6. Opět bez oficiální písně. Z novinek lze zmínit například sysupgrade(8).

Ladislav Hagara | Komentářů: 2
včera 08:36 | Nová verze

Vyšla nová verze monitorovacího řešení Centreon 19.10.0. Novinek je spousta (realtime API, podpora JIRA, vylepšený systém notifikací...), ale těmi nejdůležitějšími je pro mnohé uživatele podpora nové verze rrdtool 1.7.x a php 7.2. Systém tak půjde bez problémů provozovat na jiných distribucích než CentOS 7. Kompletní přehled novinek v seznamu změn. Předpřipravená appliance i samotné části jsou k dispozici na oficiálních stránkách.

Max | Komentářů: 0
včera 01:00 | Komunita

Dnes vyjde Ubuntu 19.10 s kódovým názvem Eoan Ermine. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Ubuntu 20.04 LTS bude Focal Fossa.

Ladislav Hagara | Komentářů: 6
16.10. 22:11 | Zajímavý projekt

Padesátiny Unixu lze oslavit také hrou The Unix Game aneb na unixové roury pomocí Scratche.

Ladislav Hagara | Komentářů: 1
16.10. 21:44 | Komunita

Vývojáři svobodného 3D softwaru Blender oznámili, že nejnovějším firemním sponzorem Blenderu je společnost Adidas. Jedná se o úroveň Corporate Silver, tj. 12 tisíc eur ročně.

Ladislav Hagara | Komentářů: 11
16.10. 18:22 | Komunita

V září proběhla každoroční konference Akademy komunity KDE. Nyní jsou záznamy přednášek dostupné online. Témata se dotýkají aplikací a knihoven KDE, jejich adaptaci pro různá speciální použití (vestavěná zařízení či rozšířená realita) i obecně vývoje a distribuce softwaru.

Fluttershy, yay! | Komentářů: 0
16.10. 09:11 | Zajímavý článek

Mozilla.cz informuje o vylepšování vlastních about: stránek Firefoxu, konkrétně o odstraňování volání funkce eval() z těchto stránek. Tyto stránky mají přístup k interním součástem Firefoxu, ale protože jsou napsané v HTML a JavaScriptu, mohou být cílem podobných útoků jako webové stránky zobrazované v prohlížeči (např. vložení cizího kódu nebo obsahu), jen s potenciálně závažnějším dopadem. Pokud by se někomu skutečně povedlo kód do

… více »
Ladislav Hagara | Komentářů: 3
16.10. 08:55 | Zajímavý projekt

Uživatel GitHubu joeycastillo představil The Open Book Project, jehož cílem je vytvořit open-source čtečku elektronických knih. Projekt se zatím nachází v rané fázi vývoje, už nyní ale obsahuje použitelný návrh hardware prototypu „Feather Wing“, jehož cílem má být ověření konceptu na 4,2palcovém displeji. Tento koncept je postaven na kitu Adafruit Feather M4 Express, který ovládá hlavní desku s displeji a tlačítky. Po úspěšném ověření

… více »
Bystroushaak | Komentářů: 41
16.10. 05:00 | Nová verze

Byla vydána verze 5.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.

Ladislav Hagara | Komentářů: 0
15.10. 20:33 | Zajímavý projekt

Byly zveřejněny schémata, firmware a instrukce pro sestavení trackballu Ploopy. Ten používá Arduino, senzor PMW3360 a 1,75palcovou kouli. Zdrojové soubory jsou šířeny pod open-hardware licencí CERN a GNU GPLv3. Tvar je inspirovaný klasickým trackballem Microsoft Trackball Explorer, jehož výroba byla ukončena kolem roku 2005 bez náhrady; projekt Ploopy se k tomu ale z právních důvodů nehlásí. Již vyrobené díly je možno objednat za 200 kanadských dolarů. Další podrobnosti v příspěvcích uživatele crop_octagon na Redditu.

Fluttershy, yay! | Komentářů: 30
Kdy jste naposledy viděli počítač s připojeným běžícím CRT monitorem?
 (20%)
 (4%)
 (11%)
 (39%)
 (24%)
 (2%)
Celkem 413 hlasů
 Komentářů: 22, poslední 23.9. 08:36
Rozcestník

www.AutoDoc.Cz

OpenOffice.org: Hromadná korespondence

3. 1. 2012 | Michal Polák | Návody | 5398×

Hromadná korespondence je nástroj, pomocí kterého lze zjednodušit tvorbu dokumentu určeného pro mnoho lidí zároveň – dopis nebo elektronickou poštu. Funguje stejně v kancelářském balíku OpenOffice.org, tak v jeho derivátu LibreOffice.

Obsah

Dva účely: Dopis nebo elektronická komunikace

link

První účelem, jak využít hromadnou korespondenci je dopis (tedy nikoliv obálka, k té se dostaneme až v některém z příštích článků). Každý dopis se běžně skládá především z oslovení a znění zprávy. Samozřejmě právě oslovení nás zajímá, jelikož v tomto ohledu se nám otevírá možnost plnohodnotně využít hromadné korespondence – v automatickém vygenerování oslovení včetně jména a dalších údajů z dostupné databáze.

Druhou možností, jak využít hromadnou korespondenci je elektronická komunikace, tedy e-mail. V tomto ohledu samozřejmě nemusíte řešit žádnou obálku, ale adresy příjemců jsou pouze e-mailové adresy. Tím samozřejmě nejste ochuzeni o změnu nadpisu dle tabulky a řadu dalších operací, které se vám hodí vždy, kdy opakujete velkou část textu a měníte jen její část, která je vždy stejná. To je ostatně hlavní poznávací znak hromadné korespondence.

Začínáme...

link

První zmíněnou variantou je již zmíněné využití hromadné korespondence ke klasickému dopisu. Klikněte proto v hlavní nabídce na Nástroje a dále na Průvodce hromadnou korespondencí. Na první záložce Vybrat počáteční dokument si vybíráte především, z čeho budete korespondenci vytvářet. Samozřejmě tato volba značně závisí na to, zda něco máte v existujícím dokumentu připravené, či nikoliv. Můžete také průvodce vyvolat z dokumentu, který použít nechcete a Vytvořit nový dokument.

Na druhé kartě Vybrat druh dokumentu volíte mezi Dopisem a Zprávou elektronické pošty. Na základě vaší volby se pak upraví možnosti dalších kroků.

Hromadná korespondence Hromadná korespondence Hromadná korespondence

Píšeme dopis: Adresa příjemců

link

Jako první si tedy na názorném příkladu ukažme Dopis. Klikněte na další, čímž přikročíte k třetí kartě Vložit blok s adresou. Zde musíte jako první přiřadit pomocí tlačítka Vybrat databázi kontaktů, kde máte k daným příjemcům jejich adresy v požadovaném tvaru. Máte v podstatě dvě možnosti: buď si kontakty přidáte manuálně anebo je naimportujete ze souboru databáze. To přitom může být klidně výchozí formát z aplikace Calc.

Samozřejmě jednotlivé položky v tabulce/databázi by měly být nadepsány podle názvů níže (například , atd.), ale pokud tomu tak nebude tak dole u bodu 4. máte náhled, který ukazuje, jak to bude vypadat. Mimochodem jako <Adresa 1> je chápána ulice a číslo popisné a nikoliv město a PSČ. To by mělo být v databázi zadáno samostatně, nebo, pokud vkládáte údaje pomocí editoru, do k tomu určeného políčka.

Samozřejmě v případě, kdy máte v tabulce/databázi jinak nadepsané sloupce, nevadí. I v Průvodci lze pomocí aplikace i zcela manuálně jednotlivé názvy přepisovat, tak aby vyhovovaly.

Hromadná korespondence Hromadná korespondence Hromadná korespondence

Odbočka: Vytvoření databáze

link

Pro správnou funkci je nejdříve nutné danou databázi vytvořit, například právě z tabulky ve formátu aplikace Calc. Nejjednodušší je k tomu použít databázový nástroj Base ze stejného kancelářského balíku.

Ještě předtím si samozřejmě data musíte připravit. K tomu stačí přitom obyčejná tabulka v Calcu, sloupce nadepsané stejně jako později budou jména v <> a pod nimi údaje o daných osobách. Potom už stačí jen tabulku uložit a přejít k průvodci v databázi. Pro lepší představu je níže snímek takové tabulky.

Tím druhým krokem je například z připravené tabulky (možností je více, co se týče databází, ale vysvětluji tu nejrychlejší a pro běžného uživatele nejjednodušší) vytvořit databázi. Spusťte proto aplikaci Base. V prvním kroku Vybrat databázi kliknete úplně dole na volbu Připojit se k databázi a máte-li připravenou tabulku z Calcu, vyberte níže po rozkliknutí možnost Spreadsheet.

Na druhé kartě, respektive kroku chcete-li, klikněte na tlačítko procházet. Pak už si jen na disku svého počítače najděte připravený soubor z Calcu (tabulku) a vyberte jej.

Na poslední kartě Uložit a pokračovat už jen stačí vybrat možnost Ano, zaregistrovat databázi a pokud nechcete databázi upravovat, pak také odškrtnout možnost Otevřít databázi pro úpravy. Nakonec klikněte na Dokončit a vraťte se do Writeru.

Hromadná korespondence Hromadná korespondence Hromadná korespondence

Píšeme dopis: Oslovení

link

Na kartě Vytvořit oslovení vybíráte jednotlivá oslovení buď z přednastavených příkladů nebo můžete vytvořit zcela vlastní. Samozřejmě můžete udělat i dopis bez oslovení, ale to je skutečně krajní řešení.

Co je důležité, je personalizované oslovení, u kterého však musíte mít v databázi nastaveno, jaké že to pohlaví je. Personalizované oslovení je přitom výchozí a je zaškrtnuto přes možnost Vložit personalizované oslovení. Odškrtnutí této možnosti tedy aktivujete Obecné oslovení, kde jsou předvoleny 4 možnosti. Pokud však s nějakou nejste spokojeni, novou připisujete manuálně – tedy nikoliv pomocí nějakého tlačítka, jako tomu bylo u personalizovaného oslovení.

Hromadná korespondence Hromadná korespondence

Píšeme dopis: Finalizujeme dokument

link

Na kartě Upravit vzhled máte velice málo možností a lze pohybovat s vloženou adresou a vloženým oslovením.

Hromadná korespondence

Na další kartě Upravit dokument se vám pak už jen zobrazí náhled vygenerovaných dopisů a pomocí šipek si můžete zkontrolovat, že se z databáze použily všechny kontakty správně. Nakonec už stačí jen kliknout na tlačítko Další a přejít na Personalizaci dokumentu, při kterém se v podstatě provede vygenerování počtu dokumentů podle vašeho nastavení.

Hromadná korespondence

Píšeme dopis: Uložení, odeslání, tisk

link

Úplně nakonec je samozřejmě třeba vytvořit nějaký výstup. Jednotlivé možnosti jsou ostatně velmi dobře popsané a proto si k nim bližší komentář odpustím:

  • Uložit počáteční dokument
  • Uložit vygenerovaný dokument
  • Vytisknout vygenerovaný dokument
  • Odeslat vygenerovaný dokument elektronickou poštou

Nezapomeňte patřičně nastavit tiskárnu. Jedná se zejména o kontrolu, respektive nastavení formátu a orientace papíru a dále pak kvalitu tisku. Ačkoliv je to mimo téma, nedá mi to abych nezmínil, že tisknout obyčejné dopisy na standardní (a nikoliv rychlou) kvalitu je plýtvání prostředky.

Hromadná korespondence Hromadná korespondence

Posíláme hromadně e-maily: Příprava a připojení databáze

link

Pokud posíláte elektronickou poštu, tedy e-mail, máte situaci notně zjednodušenou. Na místo celé adresy vám postačí pouze adresa elektronická a případně jméno adresáta. Tyto jediné povinné údaje vkládáte opět pomocí databáze nebo je můžete přiřadit manuálně, což se však neslučuje s největší výhodou celého nástroje hromadné korespondence. A to tím, že vytvoříte jeden dokument, natáhnete kontakty a máte hotovou třeba stovku zpráv během několika minut.

Další karty a nastavení jsou v podstatě shodnáés tím, jako když píšete tištěný dopis, ačkoliv e-mail by měl mít vždy malinko jinou stavbu. V první řadě by měl být o něco stručnější a jeho forma nemusí být tak striktní. To jsou ale změny formální a nikoliv technické.

Hromadná korespondence

Posíláme hromadně e-maily: Nastavení a odeslání

link

Změna se koná až na konci, kde zvolíte volbu Odeslat vygenerovaný obsah elektronickou poštou. V první řadě musíte napsat Předmět (stejný jako když odesíláte kterýkoliv jiný e-mail, například: „Potvrzení objednávky“, „Dotaz ke zboží“, „Víkendový výlet“ apod.).

U nadpisu Odeslat jako vybíráte, v jakém formátu chcete zprávu odeslat. Typické formáty pro zprávu jsou HTML zpráv, případně Prostý text. Vedle toho však výsledek můžete poslat ve formátu OpenDocument nebo Word document (.doc), případně jako osvědčené PDF.

Hromadná korespondence

Před odesláním samotné zprávy musíte nastavit účet, ze kterého/přes který chcete zprávy odešla. K tomu vám stačí nastavit jen odchozí server (SMTP), jeho port, a nastavit případně autentizaci serveru. Bohužel pro toto nastavení žádné univerzální nastavení neexistuje a odvíjí se od vašeho účtu, na kterém máte e-mail. Adresu příchozího serveru pro odpovědi pak už jen stačí zadat jednoduše bez nutnosti nastavování. Na tuto nastavenou adresu u nadpisu vám pak budou chodit případné odpovědi. Zároveň ale musíte zaškrtnout možnost Posílat odpovědi na jinou adresu elektronické pošty.

       

Hodnocení: 100 %

        špatnédobré        

Nástroje: Tisk bez diskuse

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

Komentáře

Vložit další komentář

Max avatar 3.1.2012 22:21 Max | skóre: 67 | blog: Max_Devaine
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Pěkný popis. Moc lidí to asi neužije, ale člověk aspoň ví, kde hledat, kdyby náhodou. Ptal jsem se kolegy a ten toto řešil před hodně dlouhými lety a jen asi jednou.
Já to neřešil nikdy, možná na škole v rámci výuky v office, ale těžko říci, je to přecijen doba.
Zdar Max
Měl jsem sen ... :(
Luboš Doležel (Doli) avatar 3.1.2012 22:35 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Já jsem nedávno řešil v OpenOffice.org štítky. Když jsem dělal nějakých 20 štítků na stránku, tak to bylo v pohodě. Problém nastal, když jsem chtěl dělat cedulky na stůl a měly být dvě na A4.

Ten OpenOffice si prostě dělal, co chtěl. I když jsem to přesně spočítal, tak změna šířky cedulky o 0,1cm posunula cedulky o 4 cm, takže jedna cedulka pak byla na boku stránky, a tudíž mnohem menší. Vůbec jsem nepochopil, jak to ty pozice počítalo.
4.1.2012 21:29 Kvakor
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Pamatuju, že jsem se štítky dopadl podobně. Tenkrát se o to prvně pokusil kolega, co (alespoň podle toho, co tvrdil) uměl dobře MS Office. Nefungovalo to, štítky byly pokaždé jinde. Pak jsem to zkoušel v OOO a dopadlo to podobně, i když tam to alespoň bylo pokaždé stejně jinde (možná že by se to dalo upravit, ale neměl jsem tu trpělivost a dost papíru).

Nakonec jsem se na to vykašlal, prohlásil jsem něco na ten způsob, že podobné oficoidní programy jsou pro "lamy, co neumí programovovat", napsal jsem za půl dne jednoduchý program, co pomocí GD knihocny vytvořil bitmapu v nativním rozlišení tiskárny a po půldením programování a pár pokusech (včetně jednoho, kdy jsem vyjel síť s čtverečky 100x100 pixelů, abycvh viděl, jak to tiskárna pošoupává) jsem měl program, co nejen dělal cedulky, které přesně pasovali, ale uměl i přizpůsobit velikost písma tak, aby se to do cedulky vešlo (zmenšoval jsem velikost fontu, dokud se bounding box nevešel do vymezené buňky), což pokud vím, nešlo dělat ani v MSO (pokud ano, tak jsme to tam nenašli).

PS: Hromadnou korespodenci bych řešil asi stejně :-)
Václav 4.1.2012 21:38 Václav "Darm" Novák | skóre: 26 | blog: Darmovy_kecy | Bechyně / Praha
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Přesně před tím samým problémem stál kolega. Nakonec to nadatlil v post scriptu.
Cross my heart and hope to fly, stick a cupcake in my eye!
5.1.2012 09:44 vjkm
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Na štítky můžete zkusit gLabels.

Bohužel mail merge nechodí v Calcu, kdysi jsem potřeboval vytisknout nějaké tabulky vyplněné ze seznamu a smůla.
10.6. 17:16 Profi Kassen
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
I learn some new stuff from it too, thanks for sharing your information. financenize
13.6. 13:47 Profi Kassen
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Thanks for sharing this useful info.. international road transportation
16.6. 10:16 Profi Kassen
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Thanks for sharing this useful info.. water pump
18.6. 14:49 Profi Kassen
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Very good written article. It will be supportive to anyone who utilizes it, including me. Keep doing what you are doing – can’t wait to read more posts. telefoon reparatie
20.6. 12:12 farhan
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
This is really a nice and informative, containing all information and also has a great impact on the new technology. Thanks for sharing it, political text messages
22.6. 16:34 Profi Kassen
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Your blog provided us with valuable information to work with. Each & every tips of your post are awesome. Thanks a lot for sharing. Keep blogging, diccionario de sueños
23.6. 18:29 Profi Kassen
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
thanks for this usefull article, waiting for this article like this again. restaurant Venray
24.6. 10:48 Profi Kassen
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Superbly written article, if only all bloggers offered the same content as you, the internet would be a far better place.. tandenbleekset
26.6. 13:09 Profi Kassen
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
This is a great inspiring article.I am pretty much pleased with your good work.You put really very helpful information... international haulage
27.6. 18:06 Healthy Articles
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Friend, this web site might be fabolous, i just like it. graphic design
29.6. 13:26 Profi Kassen
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Thanks for your insight for your fantastic posting. I’m glad I have taken the time to see this. https://www.ecoraces.net
30.6. 15:33 Profi Kassen
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Is it okay to post part of this on my website basically post a hyperlink to this webpage? ropa usada en miami
1.7. 17:33 best running shoes
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
This is just the information I am finding everywhere. Thanks for your blog, I just subscribe your blog. This is a nice blog.. La signification des reves les plus courants
7.7. 11:09 Profi Kassen
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Great survey, I'm sure you're getting a great response. Expropiaciones
8.7. 08:31 Profi Kassen
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
That is really nice to hear. thank you for the update and good luck. túlméretes nemzetközi fuvarozás
8.7. 13:07 Profi Kassen
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
The information you have posted is very useful. The sites you have referred was good. Thanks for sharing... Teddy bear
16.7. 16:58 Profi Kassen
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Thankyou for this wondrous post, I am glad I observed this website on yahoo. weekend bushcraft course
18.7. 15:15 Profi Kassen
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Thank you for the update, very nice site.. Salt Lake City barber shop
24.7. 10:48 Profi Kassen
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Is it okay to post part of this on my website basically post a hyperlink to this webpage? Real Estate Marketing
30.7. 11:13 Profi Kassen
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
This is very interesting content! I have thoroughly enjoyed reading your points and have come to the conclusion that you are right about many of them. You are great. Daily Bio News
30.7. 12:54 Healthy Articles
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Is it okay to post part of this on my website basically post a hyperlink to this webpage? Now Entertainment
31.7. 14:17 Profi Kassen
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Thank you for the update, very nice site.. Wordpress Blogger
17.8. 15:53 Profi Kassen
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Excellent article. Very interesting to read. I really love to read such a nice article. Thanks! keep rocking. uk agency marketing
19.8. 13:13 farhan
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Thanks you very much for sharing these links. Will definitely check this out.. Third eye
7.1.2012 22:01 Pavel
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Proc se to neuzije? Ja pouzivam hromadnou korespondenci dejmetomu relativne casto (cca 1x mesicne). Tisknu tim ruzne diplomy, obalky, stitky atp. Seznam vyplivne vzdy nejaka databaze a hotovo. Pri predstave jak na 80ti obalkach pisu jmeno a adresu je mi nevolno :-)
11.1.2012 13:20 Hobil
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Hromadnou korespondenci (data v calcu, propojeno z base do dopisu) jsem nucen pouzivat v praci casto. Linuxova verze je vsak nejak dojebana. Pri prenosu dat z tabulky do dopisu OpenOffice svevolne vynechava nektera cisla. Napr. cislo popisne ve formatu 132/5 (tedy text) prenese, ale cislo 123 (format cislo) nikoli. At delam, co delam, a ze jsem vyzkousel snad vsechny mozne postupy a rady. Kupodivu win verze touhle chybou netrpi. Kvuli tehle chybe jsem byl nucen prestat pouzivat mandrivu, po aktualizaci debianu se to zacalo projevovat taky. Takze me tenhle kus open source nuti pouzivat closed source Wokna. Az se to zacne projevovat i v nich, asi koupim MSO. Je skoda, ze tato ciste korporatni funkce je zmrsena a v nasem pripade nas stala nejen zbytecne ztraceny cas ale i nemale penize. H.
10.12.2017 11:10 mark12
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
An experienced printing service will be beneficial for you in more ways than one. 55printing.com/cheap-color-copies/
29.4. 15:50 Profi Kassen
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Wonderful illustrated information. I thank you about that. No doubt it will be very useful for my future projects. Would like to see some other posts on the same subject! Top Psychology Aging and Health Care Blog
3.5. 15:56 Profi Kassen
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
I am glad you take pride in what you write. This makes you stand way out from many other writers that push poorly written content. times connection
10.5. 23:39 jams
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Superbly written article, if only all bloggers offered the same content as you, the internet would be a far better place.. barber shop salt lake city
21.5. 13:57 jams
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
This article was written by a real thinking writer. I agree many of the with the solid points made by the writer. I’ll be back. Tim D. Hodges Digital Marketing Consulting
22.5. 22:49 jams
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
I can’t imagine focusing long enough to research; much less write this kind of article. You’ve outdone yourself with this material. This is great content. Indianapolis roof repair
24.5. 23:31 jams
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Hi! Thanks for the great information you have provided! You have touched on crucuial points! useful posts
9.6. 20:04 jams
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Nice knowledge gaining article. This post is really the best on this valuable topic. taroko gorge tour
12.6. 09:45 farhan
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Just admiring your work and wondering how you managed this blog so well. It’s so remarkable that I can't afford to not go through this valuable information whenever I surf the internet! Lawyers and Attorneys
13.6. 10:05 Profi Kassen
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Great post, and great website. Thanks for the information! Seo Cro
16.6. 14:26 Profi Kassen
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Thanks for your information, it was really very helpfull.. rules
11.7. 11:15 farhan
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Hello, I have browsed most of your posts. This post is probably where I got the most useful information for my research. Thanks for posting, maybe we can see more on this. Are you aware of any other websites on this subject. szállítmányozás
8.8. 16:48 jams
Rozbalit Rozbalit vše Re: OpenOffice.org: Hromadná korespondence
Impressive web site, Distinguished feedback that I can tackle. I am moving forward and may apply to my current job as a pet sitter, which is very enjoyable, but I need to additional expand. Regards. taroko gorge tour

Založit nové vláknoNahoru

ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
© 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.