Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Richard Jan Voigts
Nejsme už typickým startupem. Pro mobilní aplikace jsme se rozhodli, protože jsme v nich viděli trend v podobě snadno uchopitelné tvorby přidané hodnoty, prostě ono pověstné „nízko visící ovoce“. Spolu s ostatními zakladateli stále ještě přednášíme mobilní aplikace na ČVUT-FIT. Většina týmu jsou rovněž absolventy této vysoké školy, zbytek je v pátém ročníku. V Ackee tvoříme jak back-endovou část, tak aplikace pro mobilní zařízení na zakázku, a to pro všechny platformy – iOS, Android i Windows Phone. Je samozřejmě vidět, že zájem o aplikace Windows Phone je znatelně menší. Back-endovou část provozujeme v cloudovém prostředí struktury IBM Bluemix. Mobilní část aplikací vyvíjíme v nativních kódech jednotlivých platforem. Pokud totiž mají být výsledky kvalitní, jinak to nejde. Každá platforma vypadá jinak, a proto i aplikace pro každou z nich by měla podle toho vypadat. Nicméně jsou i situace, kdy se hodí vývoj multiplatformní, ten však většinou nebývá pro typické koncové uživatele.
Potřebovali jsme spolehlivou platformu pro nasazení celé aplikace. Vyzkoušeli jsme více platforem a po navázání spolupráce s IBM jsme rozhodli pro řešení IBM Bluemix, které nám vyšlo jako nejlepší.
Máme od IBM k dispozici kredity na využívání cloudových služeb IBM Bluemix a SoftLayer, a také přímý přístup k technické podpoře v České republice přímo od IBM.
Soutěže IBM SmartCamp jsme se nezúčastnili, jelikož už nejsme startup a hlavně jsme o ní nevěděli.
Je jím buď startup, který potřebuje technickou pomoc a řešení jejich vize, nebo společnost, která potřebuje pomoci s technologickou exekutivní částí, která má stát za jejich byznysem.
Tak i tak. Z firem mimo IT je naším zákazníkem například firma Damejidlo.cz, jejich mateřská společnost DeliveryHero.cz, nebo CeskyBabysittingToday.cz. Z IT firem jde o ty, které se věnují programování, jimž outsourcujeme část jejich činnosti. Mezi většími zavedenými firmami mohu jmenovat třeba aplikace pro T-Mobile.
Typickým klientem je firma, která za námi přijde už na základě doporučení a referencí které jsou za námi, že věří naší práci a technologickému úsudku. Stanou se našimi zákazníky a nechají pak vše na nás. Viděli totiž výsledky naší práce, která už je v Česká republice vidět prakticky všude na internetu.
V tuto chvíli ne, nicméně řešíme zařazení naší společnosti do jejich partnerského programu, kde budeme uvedeni jako technologický partner a Bluemix Ambassador.
Toto je riziko, které existuje u všeho, co nevlastníte a neřešíte sami, je tedy i u IBM Bluemix. IBM však má dosti transparentní infrastrukturu a její Bluemix je postavený na technologiích, které používají i jiní poskytovatelé služeb, takže zde není hrozba nějakého vendor-locku. Teoreticky můžeme díky otevřenosti této platformy migrovat naše data i jinam a nepřijít tak o ně.
Jediná věc, kterou bych obchodní politice IBM Bluemixu vytkl, je počáteční investice do vývoje. IBM totiž u Bluemixu zpoplatňuje i testovací instance, nikoliv pouze produkční, což je běžné u jiných poskytovatelů.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej: