NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
A jak si přehrával videa pod VDPAU do teď?
Ačkoliv je FAT zastaralý a nekvalitní
No to zas bude povyku.
Tento spor rozhodně v USA vyvolal další dávku obav, že Microsoft používá a bude používat patenty k vydírání firem, které se rozhodly stavět na open source řešení.
Je vůbec možné si licencovat a nebo patentovat nějakou strukturu dat či obecné rozhraní? U použití softwarového patentu na spustitelný software chápu alespoň jeden důvod, ale toto? Kdo toto mohl odsouhlasit? Vždyť u něčeho takového to jde i proti zdravému selskému rozumu.
neboť zákazníci opouštějí RISC servery a volí levnější výrobky na bázi x86.
Tento trend se mi vůbec nelíbí. Co tak proti tomu udělat?
Co dělat? Levnější a výkonější RISC stroje. Když nenabízejí nic podstatného navíc, proč by je měly firmy kupovat.
A co se týče toho FATu, tak proč by neměl MS vybírat poplatky jen proto, že je zastaralý a nekvalitní, lol. Vážně míněno.
Ja zase nechapu rozpor mezi licencovanim FAT a GPLv2. AFAIK GPLv3 je velmi restriktivni ohledne patentu, ale v2 je snad neresila, ne?
V tom skriptu by se na posledním řádku asi hodilo dát $1 do uvozovek
vc=ffh264vdpau,
a vo=vdpau,
. Důležitá je čárka na konci, která MPlayeru řekne, že má zkusit autodetekci, pokud vdpau selže.
mplayer -vc ffh264vdpau,ffmpeg12vdpau,ffwmv3vdpau,ffvc1vdpau, -vo vdpau, "$*"Takže ten skript ve článku se dá vážně zkrátit.
Doporučuji ještě rozšířit o -vo vdpau:denoise=1. Není to sice nic moc, ale když to stojí čas nějaký obvod místo procesoru, tak lepší než nic.
Tiskni
Sdílej: